Bluetoothlu Akıllı Kargo Dolabı Dönemi Başladı

İstanbul’da 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleşecek Post & Parcel International Summit’te Türkiye’nin ilk yerli ve paylaşımlı akıllı kargo dolabı Kargopark da yer alıyor. Kargo, kurye, lojistik ve e-ticaret firmalarının katılacağı zirvede, 12 şehir ve 250’nin üzerinde lokasyonda yer alan Kargopark’ların çevre dostu teslimat özellikleri sergilenecek. Paylaşımlı dolapların sürdürülebilir bir iş modeli sunduğunun altını çizen Kargopark CEO’su Erdal Özkan, doğa dostu yeni ürünleri tamamen elektrik tüketimi olmadan solar panel ve batarya ile çalıştığını, bluetooth teknolojisinin pinpadli ekranlarla birleştirilen dolapların Türkiye’de ilk kez Kargopark tarafından üretildiğinin altını çizdi.

İstanbul’da 4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek Post & Parcel International Summit’te, Türkiye’nin ilk yerli ve paylaşımlı akıllı kargo dolabı Kargopark da yer alacak. Senkron Tech tarafından geliştirilen paylaşımlı akıllı kargo dolabı Kargopark, e-ticaret ve kargo firmalarıyla entegrasyon sayesinde online alışverişte teslimat adresi olarak kendisine en uygun Kargopark’ı seçen tüketicilerin kargolarını 7×24 teslim alabilmesini sağlıyor. Metro durakları, akaryakıt istasyonları, zincir marketler ve toplu yaşam alanlarında yer alan Kargopark’lar sayesinde kullanıcılar sürdürülebilir teslimatın bir parçası haline geliyor.

Minimize Araç Kullanımı ile Çevre Dostu Kargo Teslimatı

Özellikle yoğun nüfuslu şehirlerde, teslimatların güvenli ve etkili bir şekilde yönetilmesi için akıllı kargo dolaplarına olan talep artıyor. Kargo ve teknoloji şirketleri, akıllı kargo dolapları için ciddi yatırım ve geliştirme çalışmaları yapmaya devam ediyor. Daha hızlı, verimli ve yeşil çözümler sunan bu yeni iş modeli, motorlu araçların neden olduğu karbon salımını azaltarak sektörü dönüştürmeyi hedefliyor. Sürdürülebilir teknolojiler alanında ciddi yatırımlar yaptıkları ifade eden Kargopark CEO’su Erdal Özkan, “Kargopark tarafından geliştirilen akıllı kargo dolapları, çevre dostu bir yaklaşım benimseyerek, elektrik bağlantısı gerektirmeden ve güneş enerjisiyle desteklenerek çalışan şarj edilebilir bataryalara sahip. Bu dolaplar, mobil uygulama aracılığıyla kendi kendini şarj eden bir sistemle yönetiliyor. Türkiye’nin ilk ekransız, pinpad ve bluetoothlu akıllı kargo dolaplarını geliştirmenin gurununu yaşıyoruz. Amacımız sektörü dönüştürerek daha hızlı, verimli ve çevreye duyarlı bir kargo teslimatı sağlamak. Umuyorum ki yeni iş modelimiz insanların hayatını kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyamızın geleceği için de önemli bir katkı sağlayacaktır” dedi.

Kargopark 2023’ün Sonunda 450 Noktada Hizmet Verecek

Kargopark; metro duraklarında, akaryakıt istasyonlarında, toplu yaşam alanlarında, işyerlerinde, zincir marketlerde ve üniversitelerde tercih edilmeye devam ediyor. Tüketiciler, güvenlik kameralarıyla izlenen Kargopark noktalarındaki kargolarını, tek kullanımlık şifrelerini kullanarak ya da mobil uygulama vasıtasıyla teslim alabilirken benzer şekilde kargo iadelerini de Kargopark’lar üzerinden yapabiliyor. Erdal Özkan, halihazırda 12 ilde 250’den fazla noktada bulunan Kargopark’ların sayısını, 2023 sonunda 450 adede çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?