Bitci’nin Metaverse Projesi VRMars’ta Hayat Başlıyor

WEB3.0 dünyasında yatırım atağı başlatan Bitci Ventures’ın yeni metaverse projesi VRMARS yakın zamanda kullanıma açılıyor. Bu kapsamda, VRMARS’ta oyun oynarken gelir elde edilebilecek yaşam için gerekli olan tokenlar yarın satışa sunuluyor.

Bitci Ventures’ın yatırım yaptığı metaverse projesi VRMars’ta hayat yakında başlıyor. Geçtiğimiz günlerde eğlence dünyasında gerçek hayat simülasyonu ile kullanıcıların Mars’ta koloni kurarken aktif gelir elde etmelerini sağlayan metaverse projesi VRMARS’a yatırım yapan Bitci Ventures, bu evrende ilk token arzını gerçekleştiriyor. Platformun, Governance Token’ı ‘VRMars’ta ilk satış yarın (18 Kasım) saat 14:00’te gerçekleşiyor. 160 milyon adet VRM satılacak olan tokenın fiyatı 0,0035 dolar olarak belirlendi.

Bitci Ventures’in yatırım yaptığı üç proje arasında bulunan VRMARS, gerçek hayat simülasyonu ile kullanıcıların Mars’ta koloni kurarken aktif gelir elde etmelerini sağlayan bir Web3.0 eğlence platformu. VRMARS Kızıl Gezegen’de inşa edilen ve Mars yüzeyindeki yaşamın fütüristik bir temsilini içeren ilk Metaverse projesi olarak öne çıkıyor.

VRMars, oyun endüstrisini ileriye taşıyor

Oyun sektörü gelişen teknoloji ve oyun mekanizmaları ile ileriye doğru hızla gelişiyor. Mevcut oyunlar geniş bir kalite yelpazesinde değişiklik gösteriyor. Fakat bazı oyunlar hâlâ eski tip tasarımlar ve mekanizmalarla yerinde sayıyor. Öte yandan, en son teknolojileri kullanan çok başarılı oyunlar da eğlence ve finans dünyasında kendini gösteriyor. Yeni oyun konseptiyle oyun endüstrisini ileriye taşıyan VRMARS, Sanal Gerçeklik (VR) ve Blockchain gibi en son teknolojileri bünyesinde barındıran çok yönlü bir oyun olmasıyla öne çıkıyor. Oyuncuların ekstra bir platforma ihtiyaç duymadan para kazanabilecekleri platform VRMARS ekosistemi, oyuncuların sadece oyunu oynayarak ve eğlenerek para kazanmalarını mümkün kılıyor.

“Mars’a gitmeden Mars’ı inşa edeceğiz”

VRMars CEO’su Metin Kaner, 28 milyon dolar değere ulaşan VRMars projesi ile dijital oyun kullanıcılarına Mars’a gitmeden Mars’ı inşa ettirmeyi planladıklarını söyledi. Kaner, “Adımızın VRMars olması oyunun sadece VR ile oynanabileceği yanılgısı yaratmasın. Oyun her imkan dahilinde Windows, Mac ve yeterli kapasitesi olan hür türlü bilgisayar, telefondan oynanabilir. Yeniliğe açık herkes hedef kitlemiz” diye konuştu.

2023 yılında 100 bin kişi kullanıcı sayısına ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Kaner, hedeflerini anlattı:
“VRMars olarak daha büyük bir topluluk olma yolunda ilerleyeceğiz. 2023’ün ilk çeyreğinde diğer tokenımız WTR’yi aktive ederek, VRMars evrenini kullanıma açacağız. İkinci çeyrekte ise kullanıcıların bu evrende gerçek hayatla birebir tecrübeler yaşayabilecekleri oyun içi elementler açılmış olacak. Bu evrende yaşatacağımız deneyim hep ilerleme kaydetmeye devam edecek.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?