Bain & Company’e Yeni Ülke Yöneticisi

Bain & Company Türkiye’nin ülke yöneticiliği görevine 1 Ocak 2024 tarihi itibarı ile Onur Candar atandı.

Dünyanın önde gelen stratejik yönetim danışmanlığı şirketlerinden Bain & Company’nin Türkiye organizasyonunda ülke yöneticiliği görevini Onur Candar üstlendi. Candar bu görevi 1 Ocak 2024 itibariyle, Bain & Company Güney, Doğu Avrupa ve Orta Doğu Bölge Direktörü ve Türkiye Yönetici Direktörü Roberto Prioreschi’den devraldı.

Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan, MBA derecesini ise INSEAD’da (Institut Européen d’administration Des Affaires – Avrupa İşletme Yönetimi Enstitüsü) tamamlayan Candar, Bain & Company’nin İstanbul ve global ofislerinde 10 yıla yakın süredir çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

Candar, stratejik planlama, finansal ve stratejik yatırımlar için durum tespiti (due diligence), yeniden yapılanma ve dönüşüm planlama, sürdürülebilirlik, müşteri deneyimi ve sadakat yönetimi odaklı birçok danışmanlık projesini yönetti.

Onur Candar, son iki yılda Bain & Company Türkiye’nin Yetenek Yönetimi süreçlerinin de liderliğini üstlendi.

Yirmi yılı aşkın süredir önde gelen Türk şirketleri başta olmak üzere Türkiye’de yerel olarak temsil edilen küresel şirketlere ve geniş bir yelpazede yer alan özel sermaye fonlarına danışmanlık yapan Bain’in İstanbul Ofisi 2011’de açıldı. Bain’in özellikle Avrupa, Ortadoğu ve Asya uygulamaları arasında köprü vazifesi gören İstanbul ekibi, bu yönüyle son derece önemli bir rol üstleniyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?