ATP, 2022 Yılı İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (ATP) 2022 yılı ilk çeyrek sonuçlarını yayınladı. Şirketin 2022 yılı ilk üç ayında cirosu yüzde 62,8 büyüyerek 88,4 Milyon TL’ye olarak gerçekleşirken, Brüt Karı yüzde 93,3 artarak 45,1 Milyon TL’ye ulaştı. Ana Ortalık Net Karı yüzde artarak 27,4 Milyon TL oldu.

Sonuçları değerlendiren ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, “Şirketimiz 2022 yılının ilk çeyreğinde güçlü bir performans sergiledi. Dünya ekonomilerinin belirsizlikler yaşadığı dönemde global bir şirket olarak büyümeyi sürdürdük. Giderleri de etkin yönetmemiz sonucu geçen yılın aynı dönemine göre FAVÖK yüzde 83,6 artarak 27,5 Milyon TL olarak gerçekleşti” dedi. Geçen sene aynı dönemde yüzde 21,1 olan net karlılık oranının bu yıl yüzde 31,1’e ulaştığını belirten Cinali “Şirketimizin yazılım platformları ve QSR sektörüne yönelik bulut yazılım hizmetlerinden (SaaS) elde ettiği cironun toplam içindeki payının artışı ile karlılık oranımızı arttırmayı başardık” diye ekledi.

ATP’nin stratejik atılımlarına devam ettiğini paylaşan Cinali, “ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin (GSYO) kuruluşunu gerçekleştirdik. Amacımız global pazarlarda büyüme potansiyeline sahip teknoloji geliştiren ve teknolojiyi etkin kullanan girişimlere yatırımlar yapmak ve hedeflerine erişimlerini destekleyerek değer yaratmaktır. Yatırımlar, ATP’nin inovasyon gücünü arttırarak önümüzdeki fırsatları değerlendirmemizde önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Etiketler: , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?