Asus, Triple 4K Thunderbolt 4 Dock DC500’ü Duyurdu

Yeni 12’si 1 arada Thunderbolt 4 bağlantı yuvası, içerik üreticilere ihtiyaç duydukları tüm bağlantıları sunuyor.

Asus, içerik üreticilere yönelik tasarladığı hepsi bir arada bağlantı yuvası Triple 4K Thunderbolt 4 Dock DC500’ü duyurdu. Dünyanın en küçük 12’si 1 arada Thunderbolt 4 bağlantı yuvası olan bu ürün tek bir USB-C kablosuyla birden fazla 4K ekran, çevre birimleri ve bellek kartı okuyucuları bağlama imkânı vererek eksiksiz ve son derece verimli yaratıcı iş istasyonları kurma olanağı sağlıyor. DC500’de Thunderbolt 4 bağlantısının yanı sıra iki adet de HDMI 2.1 bağlantı noktası bulunuyor. Böylece kullanıcılar üç adet 4K ekran kullanılan sistemler oluşturabiliyor. Dileyen kullanıcılar da tek bir 8K monitörü 60 Hz’de çalıştırabiliyor. Thunderbolt 4 bağlantı noktası ayrıca 40 Gbps’e ulaşan veri aktarım hızları sunuyor. Üründe SD 4.0 ve microSD kartlarla hızlı veri aktarımı için iki adet UHS II kart yuvası yer alıyor. DC500 ayrıca 2,5 Gbps Ethernet bağlantı noktası ve dizüstü bilgisayara 100 watt güç iletimi ile ekstra rahatlık sağlıyor. Daha düzenli bir çalışma ortamı isteyenler DC500 ile gelen ayarlanabilir standı kilit mekanizması sayesinde monitörün arkasına veya masanın kenarına sabitleyebiliyor.

Muhteşem 8K çözünürlükte çalışma fırsatı

Thunderbolt 4 bağlantı noktası ve iki adet HDMI 2.1 ile Asus Triple Thunderbolt 4 Dock, kullanıcılara tek bir 8K ekran veya üç adet 4K ekran ile aynı anda çok sayıda işle ilgilenme ve yüksek ayrıntılı görüntüler üzerinde çalışma olanağı sunuyor.

Geniş uyum

Asus Triple 4K Thunderbolt 4 Dock’ta kameralar ve drone’lar gibi birçok farklı cihazın aynı anda bağlanabildiği çeşitli giriş çıkışlar bulunuyor. Ayrıca üründe yer alan iki kart okuyucu da SD ve microSD kartları destekleyerek kullanıcılara çeşitli cihazlardaki verileri hızlı ve kolay bir şekilde aktarma imkanı veriyor.

Intel EVO sertifikalı

Sıkı testlerden geçirilen ASUS Triple 4K Thunderbolt 4 Dock en hızlı, en basit ve en güvenilir tek kablolu Thunderbolt çözümünü sunarak çok çeşitli cihazlarla kullanılabiliyor.

Üstün veri aktarım hızları

2,5 Gbps Ethernet ve Thunderbolt 4 bağlantı noktaları sayesinde çok büyük dosyalarda bile yüksek hızlı veri aktarımı yapabilmek mümkün. 20 GB boyutundaki bir görseli sadece 12 saniyede aktarabilen bu cihaz kullanıcıların kısa sürede çok daha fazlasını yapmasını sağlıyor. Buna ek olarak bilgisayara dönük bağlantı noktası (UFP) da 100 W şarj imkanı sunuyor. Yenilikçi soğutma özellikleri iç sıcaklığı uygun seviyede tutarak veri aktarım hızlarının mümkün olduğunca yüksek olmasını sağlıyor.

Üretkenliği hedefliyor

Asus Triple 4K Thunderbolt 4 Dock’un özel kesim dikdörtgen alüminyum kasası monitör stantlarının altına mükemmel uyuyor ve iş istasyonlarının düzenli kalmasını sağlıyor. Ayrıca ürünle gelen ayarlanabilir alüminyum stant ise üzerindeki kilit mekanizması sayesinde masanın kenarına veya monitörün arkasına sabitlenebiliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?