Aruba ve Zebra Technologies Mobil Kullanıcı Deneyimini Yeniliyor

Gelişmiş yapay zeka destekli çözüm, cihaz dolaşım performansını gerçek zamanlı analiz ederek iş operasyonlarını, çalışma zamanını ve ses kalitesini iyileştiriyor.

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi Aruba, veri dolaşımı esnasındaki kullanıcı deneyimleri ve uygulama performansına eksiksiz gerçek zamanlı görünürlük sağlayan, mobil cihazlarda gömülü kullanılabilen yeni çözümünü duyurdu. Kenar Teknolojilerde yüksek performans getiren çözümleri ve iş ortaklarıyla öne çıkan inovatif şirket Zebra Technologies’le beraber geliştirilen yapay zeka yazılımı Aruba User Experience Insight (UXI), Zebra’nın mobil bilgisayarlarına gömülü olarak gelir ve gerçek zamanlı ses ve veri trafiği analizi yapar. Böylece mobil uygulama, Wi-Fi bağlantısı, dolaşım ve ses performansını etkileyebilecek sorunları önceden tespit eder. Aruba UXI tarafından sağlanan erken uyarı mekanizması, iş açısından kritik uygulamaların ve son kullanıcı deneyiminin etkilenmemesi için sorun giderici işlemleri bildirir. Böylelikle daha yüksek çalışma süresi, artan verimlilik ve daha hızlı sorun giderme sağlanır.

Yapılan açıklama, dikey pazarları kapsayan kritik operasyonel sorunları ele alan inovatif, mobil tabanlı teknoloji çözümlerini piyasaya sunmak için Aruba’nın Zebra’yla uzun soluklu ilişkisine dayanıyor. Aruba’nın yapay zeka tabanlı UXI aracılarının ağ ve uygulamaları test yetenekleri, cihaz seviyesindeki görünüm ve ağın önceden analiz edilmiş içgörülerini meydana çıkarmak için Zebra’s Worry-Free Wi-Fi Edge Insights ile uyum içerisinde çalışır. Sonuçları ise Aruba’nın sezgisel UXI panelinde görüntülenir.

Zebra Technologies Küresel Ürün Yönetimi ve Kurumsal Mobil İletişim Portföyünden Sorumlu Başkan Yardımcısı Julie Johnson, “Zebra, WorryFree Wi-Fi Edge Insights’ı üstün cihaz iletişimi ve yönetim hizmetleri sunmak için geliştirdi. WorryFree Wi-Fi Edge Insights şirketlere üretkenlik, verimlilik ve kârlılığı doğrudan artıran kenar katmanından buluta erken uyarı sistemini sağlayacak.”

Buradaki çözüm, simüle edilmiş veya geçmiş verinin, canlı veriyle aynı doğruluk düzeyini sağlayamadığı durumlarda performans sorunu yaşayan cihazlardan gözlemledikleriyle toplama, analiz ve sorun gidermeyi BT ekipleri için otomatize hale getiriyor. Örneğin, zemin seviyesinde dururken, forkliftle hareket halindeyken ya da depodaki rafın en tepesine çıkarken bağlantı ve ses performansı, önemli ölçüde değişkenlik gösterebilir. Aruba’nın UXI aracılarıyla Zebra Worry-Free Wi-Fi Edge Insights’ın birleşimi bu tür farklılıkları açığa çıkararak, BT ekibinin hem lokalde hem de uzaktan kusursuz bir şekilde çözümleri hedeflemesini sağlayacaktır. Veri toplamanın gerçek zamanlı doğası gereği bu, kısa süreli olayların bile yakalanıp, analiz edildiği anlamına gelir.

Zebra mobil bilgisayarlar ve diğer Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları tarafından açığa çıkan büyük miktardaki veri, yapay zeka yetenekleriyle anlamlı bir şekilde toplanabilir, analiz edilebilir ve harekete geçirilebilir. Aruba, ağ ve uygulama performansını otomatik bir şekilde takip eden yapay zeka uygulamasında çığır açmış durumda. Aruba’nın yapay zeka operasyonları (AIOps) takımının bir parçası olan Aruba UXI, yapay zekayla güçlendirilmiştir ve Olay Tespiti özelliğiyle birlikte hizmeti etkileyen değişiklikleri tespit ettiğinde otomatik olarak tanımlar ve uyarı verir. Bulut tabanlı hizmet, BT ekiplerinin sorunları iş operasyonlarını etkilemeden önce çözmesine ve çoğunlukla takip edilmesine gerek kalmadan, aşırı sayıdaki uyarıların en aza indirilmesine olanak tanır. Yapay zeka operasyonları, Kenar Teknolojileri otomatikleştirmek, birleştirmek ve güvenliğini sağlamak için tasarlanan, sektörün ilk bulut yerel platformu Aruba Kenar Servisleri Platformu (Aruba ESP) içinde bir hizmet olarak çalışır.

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi Aruba’nın IoT ve stratejik iş birliklerinden sorumlu başkan yardımcısı Michael Tennefoss, “COO’lar operasyonel verimliliği artırmaya, aksama süresini azaltmaya ve nitelikli iş gücünden en iyi şekilde yararlanmaya odaklanmıştır” diyor ve ekliyor: “En can sıkıcı sorunların çoğu doğası gereği ani gelişir ve bu sorunları gidermesi aşırı derecede zordur. Gerçek zamanlı bilgileri doğrudan kaynağında yakalamak, neler olduğuna dair en aydınlatıcı görüşe ve bu sorunun nasıl düzeltileceğine dair bilgiye ulaşmayı sağlar. İşte tam olarak da bu yüzden Zebra’nın yeni Worry-Free Wi-Fi Edge Insights ile Aruba’nın UXI’ın birleşimi başarıya ulaşıyor.”