Android Dünyasının En İyi Telefonunun Geleceği Karanlığa Gömüldü

Samsung, Galaxy Note 7 serisi telefonların dünya genelinde üretiminin ve satışının durdurulmasına karar verdi. Ayrıca kullanıcılarına telefonlarını kapalı tutmaları çağrısı yaptı.

samsung-galaxy-note-7-exploding

Samsung, daha önce etraflıca ele aldığımız sorunlu Galaxy Note 7’lerin yerine dağıtılan yeni seride de sorun çıkması üzerine tüm dünyada Note 7 üretiminin ve satışlarının durdurulmasına karar verdi. Ayrıca elinde Note 7 olan kullanıcılara cihazlarını kapalı tutmaları uyarısında bulundu.

Aslında hem ürüne hem şirkete yazık oldu. Zira tüm bu olan bitenler şimdiye kadar Android dünyasının gördüğü en başarılı ürünlerden birinin artık piyasada bulunamayacak olmasının yanında, Samsung açısından da önemli bir prestij kaybı anlamına geliyor. Samsung’un geçen hafta paylaştığı üçüncü çeyrek sonuçlarında bu olanların etkisi çok da net belli olmuyordu, ama şirketin finansal tablosunun dördüncü çeyrekte bu işten büyük bir darbe yiyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Gear VR Desteği de Kaldırıldı

Bu arada Samsung Galaxy S6 ve S7 cihazı olanlar, bu sabah itibariyle Oculus sistem yazılımının ve sürücüsünün güncellendiğini fark etmiştir. Zira Oculus, bu sabah yayınladığı bir güncelleme eşliğinde Galaxy Note 7 sahipleri için Gear VR desteğini kaldırdığını duyurdu.

Bu konunun önemli bir risk olduğundan daha önceki bir yazımızda da bahsetmiştik.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?