AloTech FullStack Bootcamp İçin Başvuru Süreci Başladı

AloTech, yazılımcı kadrosunu yetenekli takım üyeleri ile genişletmek ve sektöre donanımlı insan kaynağı kazandırmak üzere bootcamp (yazılım eğitim programı) düzenliyor. İlk tur eğitimlerin Patika tarafından verileceği “AloTech FullStack Bootcamp”te, temel bilgisayar bilimlerinden farklı yazılım dillerine uzanan dokuz haftalık kapsamlı bir program uygulanacak. Katılımcılar, işe alım sürecinin bir parçası olan eğitimleri boyunca AloTech ekibinden uzmanlar tarafından değerlendirilecek ve bu sayede AloTech’te kariyer yapma fırsatı bulacak. Çevrim içi ortamda düzenlenecek ücretsiz program için son başvuru tarihi 28 Eylül 2021.

Yurt içinde yakaladığı başarıyı 27 ülkede sürdüren Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, yeni yatırım turunda aldığı üç milyon dolarlık yatırımla global operasyonlarını daha da büyütmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda ekibini genişletmeye devam eden ve kısa bir süre önce üst düzey atamalarla yönetici kadrosunu güçlendiren AloTech şimdi de yazılımcı kadrosunu yetenekli takım üyeleri ile büyütmek ve sektöre donanımlı insan kaynağı kazandırmak üzere bir bootcamp (yazılım eğitim programı) düzenliyor. İlk tur eğitimleri, yazılımcı eğitimi platformu Patika tarafından 23 Ekim-19 Aralık 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek ücretsiz programa katılım için 28 Eylül Salı gününe kadar başvuru kabul edilecek.

Cenk Soyak: “Global ortamda kariyer fırsatı sağlıyoruz”

AloTech Kurucu Ortağı Cenk Soyak, bootcamp’in hem AloTech’e hem de sektöre yeni yetenekler kazandıracağını söyleyerek, “AloTech, yeni nesil çözümler geliştirerek yurt dışına ihraç eden bir teknoloji şirketi. Bu kapsamda işveren markamızın en önemli hedeflerinden birini teknolojiyi yakından takip eden, hatta bu alanda öncülük etmeyi hedefleyen ve kendini geliştirmek isteyen genç yetenekleri bünyemize çekmek oluşturuyor. Patika iş birliği ile düzenleyeceğimiz bootcamp ile de katılımcılara kendilerini geliştirmeleri adına önemli bir fırsat sunuyoruz. Bootcamp sürecinde katılımcıları sürekli olarak takip edecek, işe alım sürecini de başlatacağız. Bunun sonunda bazı katılımcılar ekibimizin bir parçası olacak. Bu arkadaşlarımız AloTech’in yurt içi ve yurt dışındaki gücünü artırmaya katkı sunarken, lokasyon bağımsız çalışma sistemimiz sayesinde diğer tüm çalışanlarımız gibi global ortamda kariyer edinme fırsatına da sahip olacak. Ayrıca bootcamp’e katılan tüm katılımcıların, teknoloji ekosistemin bir parçası olarak kariyerlerinde önemli başarılar elde edeceklerine ve sektörün gelişiminde aktif rol üstleneceklerine inanıyorum” dedi.

Farklı yazılım dilleri öğretilecek

AloTech FullStack Bootcamp’in başvuru sürecinin tamamlanmasını takiben adaylar arasından seçilen grup için eğitim dönemi başlayacak. Dokuz hafta sürecek eğitimlerde katılımcılara temel bilgisayar bilimlerinin yanı sıra frontend geliştirmede react, backend geliştirmede python ve node.js dillerinde kapsamlı çalışma imkanı sunulacak. Katılımcılar, işe alım sürecinin bir parçası olan eğitimleri boyunca AloTech ekibinden uzmanlar tarafından değerlendirilecek ve bu sayede AloTech’te ve şirketin global pazarlarda faaliyetlerini sürdürdüğü Call Center Studio markasında kariyer yapma fırsatı bulacak. AloTech’in yazılım eğitimi programına buradan başvuru kabul ediliyor.

Etiketler: ,