Adjust, 2023 Mobil Uygulama Trendlerini Açıkladı

Mobil pazarlamacıların acımasızca veri odaklı ve stratejik olmaları her zaman önemli olmuştur. Şimdi, ekonomik gerileme, mobil kullanımdaki son düşüş, artan kullanıcı edinme (UA) maliyetleri ve sürekli gelişen veri gizliliği alanındaki zorlukların birleşimiyle, bu gereklilik her zamankinden daha belirgin.

2023’te, doğru ilişkilendirme verileri, derinlemesine raporlama, önemli içgörü belirleme ve taktiksel platformlar arası büyüme ile performansı optimize etmeye ve getirileri en üst düzeye çıkarmaya odaklanan ekipler en büyük başarıyı görecek. Nasıl olduğunu ortaya çıkarmak için Mobil uygulama trendlerinin 2023 sürümünü oluşturduk: Küresel bir uygulama performansı karşılaştırması. Mobil e-ticaret, fintech, oyun ve genel olarak sektörü kapsayan e-kitap, eyleme geçirilebilir verilerin analizini sağlar ve pazarlamacıların sürekli dönüşen mobil ekosisteme rağmen kesintisiz büyümeyi sürdürmek için odaklanması gereken temel konuları araştırır.

Rekabette avantaj elde etmek ve uygulamanızın büyümesini hızlandırmak için ihtiyacınız olan her şey için bugün harekete geçin.

– İçinde ne olduğuna dair bir önizleme:
– Veri gizliliği statükonunun, stratejik kanal çeşitlendirmesinin nasıl uygulanacağının ve neden merkezi veri ve ortam karması modellemesinden (MMM) yararlanmanız gerektiğinin keşfedilmesi .
– ATT katılım oranları, 2022 1. Çeyrek’teki yüzde 25’ten 2023 1. Çeyrek’te yüzde 29’a yükselmeye devam ediyor.
– Mobil e-ticaret oturumları ve oturum uzunluklarının her ikisi de 2022’de bir önceki yıla göre arttı ve 2023’te şu ana kadar oturumlar yüzde 7 daha arttı.
– Fintech yüklemeleri, oturumlar, kullanıcı başına oturumlar, uygulamada harcanan süre ve gelir tırmanıyor. 2022’de, yıllık yüzde 54 ile en fazla büyümeyi LATAM gördü.
– 2022’de oyun uygulaması yüklemeleri ve oturumlarındaki düşüşün ardından, Ocak 2023’te sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 11’lik bir geri sıçrama görüldü.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?