Acer DJSI ve MSCI 2016 Sürdürülebilirlik Endeksi Listelerine Girdi

DJSI listesinde Acer, tedarik zinciri yönetiminde sektör ve dünya ortalamalarını geride bırakan bir puanla en iyi yüzdeye girerken, MSCI listesinde Teknoloji Donanımı, Depolama ve Elektronik Ekipman kategorisinde “AA” notu aldı.

Acer çevresel, sosyal ve idari (ESG) faktörlerde firma katkılarını raporlayan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi (DJSI) ve MSCI’nin Global Sürdürülebilirlik Endeksleri olarak iki global sürdürülebilirlik endeksinde yer aldı. DJSI’nin Gelişen Pazarlar Endeksine art arda üçüncü kez dahil olan Acer, Tedarik Zinciri Yönetimi, İklim Değişikliği ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk & Yardım için en iyi yüzdeye girdi.

DJSI Gelişen Pazarlar Endeksi sürdürülebilirlikte öncü olan S&P Global Geniş Pazar Endeksinde en iyi yüzde 10 performansa sahip 800 firmayı kapsıyor.

Sera gazını azaltmak için istikrarlı bir ilerleme kaydeden Acer, 2011 yılında Avrupa faaliyetlerinde yeşil elektrik kullanımına başlamış ve 2014’te U.S. EPA Yeşil Güç Ortaklık Programı’na katılmıştı. 2015 yılında Acer’ın faaliyetlerinde yenilenebilir enerji kullanımı Kanada, İspanya ve Fransa’yı da içine aldı.

Acer ayrıca MSCI Global Sürdürülebilirlik Endekslerinin ana unsurlarından biri olarak gösterilmeye devam ediyor. Bu yıl, Acer Teknoloji Donanımı, Depolama ve Elektronik Ekipman kategorisindeki notunu “AA” olarak geliştirdi.

 

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?