Red Hat 2017 Mali Yılının Üçüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Üçüncü çeyrekte Red Hat’in toplam geliri 615 milyon Amerikan doları olarak gerçekleşirken, Amerikan doları bazında yıldan yıla yüzde 18, sabit kur bazında da yüzde 17’lik bir artış yaşandı.

Red Hat

Üçüncü çeyrekte elde edilen 543 milyon dolar abonelik gelirinde yıldan yıla Amerikan doları bazında yüzde 19, sabit kura göre ise yüzde 18 artış sağlandı. Uygulama geliştirmeye ve gelişmekte olan diğer teknolojilere yönelik abonelik geliri ise bu çeyrekte 112 milyon dolara ulaşarak, Amerikan doları olarak yüzde 33, sabit kura göre yüzde 32 yükseldi.

Üçüncü çeyreği değerlendiren Red Hat Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Jim Whitehurst, “Gitgide daha çok sayıda kurumsal müşteri ve hizmet sağlayıcı, kritik uygulamalarının yaşam döngülerini geliştirmek, kurmak ve yönetebilmek için hibrit bulut stratejilerini tercih ediyor. Red Hat ise tam da bu ihtiyacı karşılamaya hazır bir noktada yer alıyor. Bir bütün olarak baktığımızda, kurum içinde ya da genel bulut üzerinde Red Hat’in buluta yönelik teknolojilerini kullanan müşteriler, henüz kullanmaya başlamamış müşterilere oranla  daha az harcama yapıyor” diye konuştu.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?