2023’te Sahneye Çıkması Beklenen 5 Dijital İş Yeri Trendi

Pandeminin ardından dünya yeniden gelişmeye başlarken, Asya-Pasifik ve Orta Doğu bölgelerinin bu yeni refah dalgasında etkili oyuncular olması bekleniyor.

Yazan: BenQ Orta Doğu ve Türkiye Direktörü Manish Bakshi

Hızla ilerleyen dijital dönüşüm, hem müşteri hem de iş alışkanlıklarında köklü ve uzun vadeli bir değişimi beraberinde getirdi. Bu kargaşa döneminde, ileri görüşlü şirketler, kuruluşlarında proaktif büyüme sağlamak için inisiyatif alacak.

• İş yeri dijitalleşmesini benimsemek, hibrit iş gücü arasında sorunsuz işbirliğini mümkün kılacaktır.
Fiziksel çalışma araçları temel performans uygulamaları olarak devam ettikçe, etkili işbirliği için teknik uzmanlar sorumlu tutulacaktır. Uzaktan çalışmaya geçiş, dağınık ekiplerin işbirliği yapmasına ve yetkin bir şekilde iletişim kurmasına izin veren dijital çözümlere duyulan ihtiyacı daha da vurguluyor. 2023 ve sonrasında rekabette önde olmak için şirketlerin sanal toplantılar, video konferans sistemleri, bulut tabanlı veri depolama platformları ve proje yönetimi araçları gibi dijital çözümlere yatırım yapması gerekiyor. Örneğin BenQ Board Pro RP03 Serisi etkileşimli ekran, tüm katılımcılar arasında kapsayıcılığı ve eşitliği destekleyen gerçekçi cilt tonları sayesinde benzersiz bir geniş ekran deneyimi sunar.

• DEX iyileştirmelerine yatırım yapmak çalışanların moralini yükseltecek ve üretkenliği artıracaktır.
Dijital iş yeri liderleri, en iyi yetenekleri işe almak, üretkenliği artırmak ve çalışanların katılım düzeylerini artırmak için teknolojiyi kullanmaya çabalarken, Dijital Çalışan Deneyimi (DEX) kritik bir merkez olmaya devam edecek. İşletmeler, sağlık odaklı teknolojiyi bünyesine katarak mevcut işgücünün moralinde de önemli bir iyileşme sağlayabilir. Çalışanların fiziksel ve zihinsel sağlıklarını yönetmelerine yardımcı olabilecek bir dijital iş yeri geliştirmek çok önemlidir.

• Merkezi BT Sistemlerine Geçiş Siber Güvenliği Güçlendirecektir.
Şirketler dijital araçlara daha fazla bağımlı hale geldikçe, siber güvenlik çözümlerine yatırım yapmak, şirket sistemlerine yetkisiz erişimi önlerken hassas verileri korumak için kritik önem taşıyor. Kuruluşlar bulut tabanlı hizmetlere geçiş yaparken güvenlik her şeyden önce gelmelidir; güvenliğe öncelik vermek, hem müşterilerin bilgilerinin hem de iş süreçlerinin güvende olmasını sağlayacaktır.BenQ’nun etkileşimli ekranları ve devrim niteliğindeki EH620 Windows Smart Projektör gibi sunum çözümleri; tek oturum açma, çok faktörlü kimlik doğrulama, AES 128 bit şifreleme ağ güvenliği ve WPA2 kablosuz koruma ile koşullu erişim gibi gelişmiş güvenlik özellikleri sunacak şekilde tasarlanmıştır. Verileriniz potansiyel siber tehditlere karşı güvendedir ve bu da sizi çoğu saldırıya karşı bağışık hale getirir.

• İş yeri deneyimini kişiselleştirmek, dijital işletmelerin bir adım önde olması için çok önemli olacaktır.
Teknoloji ilerledikçe, dijital işyerinde kişiselleştirmenin önemi de artıyor. İşletmeler, hem müşteri hem de çalışan etkileşimlerini özelleştirerek, çalışanlarının katılımını ve üretkenliğini eninde sonunda artıracak daha anlamlı deneyimler yaratabilir. İşletmelerin dijital işyerinde, iş gücüne uyarlanabilir özelleştirilebilir teknoloji çözümleri sağlamak için tek dokunuşla kişiselleştirilmiş oturum açma, tek tıklamayla işbirliği ve bir dizi hareket/yakınlık, sıcaklık, nem, partikül madde ve hava kalitesi sensörleri sunan çözümleri göz önünde bulundurması gerekir.

• Sürdürülebilir teknoloji, sürekli ilerleme için sağlam ve güvenilir bir temel sağlayarak, tüm stratejik girişimlerin mihenk taşı olacaktır.
Kuruluşların, sağlık risklerini etkin bir şekilde yönetmelerini ve aynı zamanda işyerinde mikropların yayılmasını önlemelerini desteklemek için Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SKH’ler) desteklemeye kendilerini adamaları gerekir. Şirketler dijital dönüşüm için çabalarken, sürdürülebilir teknoloji stratejilerinin mihenk taşı olacak. İşletmeler, enerji tüketimini azaltmak ve daha uzun süre dayanmak üzere tasarlanmış çevre dostu çözümlere yatırım yaparak yalnızca paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda başarıyı ve sürekli ilerlemeyi sağlayan sağlam bir temel oluşturur. İş ekranlarımızın ve projektörlerimizin güvenilir, emniyetli ve yenilikçi çözümleriyle taahhüdümüzü ifade etmeye çalışıyoruz. Ayrıca, kendimizi çevre dostu, sürdürülebilirliğe öncelik veren, enerji açısından verimli yeniliklerle teknolojik yeteneklerimizi yükseltmeye adadık.

Etiketler: , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?