Yeşil Geleceğin Nano Mimarlarına Davet

Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji ve Araştırma Merkezi SUNUM, üçüncü kez hayata geçireceği Spin-SUNUM programıyla, sürdürülebilir ürün ve hizmet geliştiren start-up’ları, bir yıl boyunca SUNUM ile birlikte büyümeye davet ediyor.

SUNUM, nanoteknolojide büyümek isteyen seçilecek start-up’ları 1 yıl boyunca himayesine alarak Ar-Ge ve altyapıdan pazara erişime kadar pek çok konuda destekleyecek. Nanoteknoloji üzerine odaklanmış start-up’ların başvurabileceği programla seçilecek start-up’lar, SUNUM ile iş birlikleri geliştirme ve yatırımcılarla tanışma fırsatı da bulabilecek.

Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji ve Araştırma Merkezi SUNUM, hayata geçireceği “Sürdürülebilir İleri Malzeme Teknolojileri” Odaklı “Spin-SUNUM” girişimiyle, nano-ölçekli teknolojilere dayalı yöntem ve süreç kullanan, ürün ve hizmet geliştiren start-up’ları destekleyecek.

Nano ölçekli teknolojilere sahip start up’lara yönelik olarak kurguladığı programla SUNUM, 26 Nisan 2024 tarihine kadar büyümek isteyen start-up’lardan başvuru toplayacak. Erken aşamalardaki sürdürülebilirlik temalı “Derin teknoloji-Deep tech” girişimlerin, belirlenen hizmetlerle destekleneceği program kapsamında oluşturulan kurul, ilk etapta bir ön eleme yapacak ve ardından, seçeceği 20 start-up’ın “Pitching” sunumlarını 14 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. 4 Haziran 2024 tarihinde ise açıklanacak finalistler arasından seçilecek 5 start-up SUNUM himayesine alınarak 1 yıl boyunca altyapıdan araştırmacılara erişime kadar birçok alanda desteklenecek.

Yatırımcılarla tanışma imkanı

Himayeye alınacak start-up’lar, derin teknolojilere yatırım yapan yatırımcılar ile tanışma imkanı bulurken, 1 yıl boyunca fikirlerini geliştirebilmek ve daha gelişmiş prototipler üreterek verilerini doğrulamak için, SUNUM imkanlarından (cihaz, laboratuvar, teknik uzman vb) duruma göre ücretsiz ve/veya indirimli yararlanabilecek. Bunun yanı sıra SUNUM İş ve Proje Geliştirme ekibi desteğiyle SUNUM araştırmacılarına erişebilecek ve işbirliği ile danışmanlık fırsatlarından faydalanabilecek. SUNUM İş Geliştirme ekibi desteği ile de ürün geliştirme, SUNUM İş Ekosistemine erişim, büyük firmalar ve KOBİ’ler ile eşleşme ve işbirliği imkanına da sahip olabilecek. Seçilen Start-up’lar kendi Ar-Ge altyapılarını oluşturmak için zaman ve kaynak harcamadan, mevcut imkanların desteği ile pazara daha hızlı ulaşma imkanı da bulacak.

Başarılı bulunanlara 2 yıl daha destek

TÜBİTAK ve Avrupa Komisyonu fonlarından yararlanmak için mentörlük de verilecek olan programda, start-up’ların görünürlüğünün artmasıyla beraber yatırımcı ve yeni ekip üyeleri bulabilme fırsatları yakalamaları da mümkün olacak. 1 yılın sonunda başarılı bulunan start-up’lar, 2 yıl daha bu hizmetlerden yararlanmaya devam edebilecek ve uygun görülenlere daha uzun soluklu iş birlikleri teklif edilebilecek.
Programa başvurular, 26 Nisan tarihine kadar, https://sunum.sabanciuniv.edu adresi üzerinden doldurulacak başvuru formu ile yapılabilecek.

Bu tarihlere dikkat: 
Son başvuru: 26 Nisan 2024
Ön değerlendirme / eleme: 14 Mayıs 2024
Finalistlerin açıklanması: 4 Haziran 2024

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?