Yeni Nesil Eğitim Ekosistemi tonguçWORKS Tanıtıldı

Eğitimde dijital dönüşümün öncüsü ve lideri tonguçAKADEMİ’nin sürdürülebilirliğini ve kurumsallaşmasını sağlamak amacıyla kurulan tonguçWORKS; online eğitim hizmetleri, yayıncılık-dağıtım, eğitim teknolojileri ve dijital çözümler sunan yenilikçi eğitim ekosistemini 22 Kasım’da Metaverse olarak düzenlediği basın toplantısında sundu. Toplantıda ayrıca bu yıl hizmete giren LGS Dershanesi de tanıtıldı.

Tüm öğrenciler için eğitimin erişilebilir, sürdürülebilir olması ve geleceğe uyumlu bir yolculukta ilerlemesi amacıyla 2014 yılında kurulan tonguçAKADEMİ, bugün eğitimin dijital dönüşümüne destek veren dev bir “EdTech ekosistemi” haline geldi.

Bir sosyal girişim olarak kurulan tonguçAKADEMİ’nin sürdürülebilirliğini ve kurumsallaşmasını sağlamak amacıyla tüm faaliyet alanları tonguçWORKS çatısı altında bir araya getirildi. Yenilikçi eğitim ekosistemi tonguçWORKS‘ün detayları ise 22 Kasım’da Metaverse’de yapılan bir toplantıyla paylaşıldı.

Faaliyet alanları arasında e-öğrenme, dijital yayıncılık, dağıtım, eğitim teknolojileri geliştirme ve eğitim sektörüne yönelik dijital tanıtım çözümleri bulunan tonguçWORKS‘ün hedefi, ulusal ve uluslararası etki alanına sahip bir EdTech markası haline gelmek. tonguçWORKS bu alanda Türkiye’nin önde gelen küresel markası olarak, Türkiye’yi de küresel EdTech pazarında etkili bir ülke haline getirme hedefini benimsiyor.

“EdTech Ekosistemi Öğrenciler İçin Kritik Önem Taşıyor”

Yakın gelecekte Edtech alanında eğitimin kalıcı olarak çevrimiçi ortamlara taşınmasının (asenkron eğitim) en önemli trendlerden biri  olarak karşımıza çıkacağını  belirten tonguçWORKS İcra Kurulu Üyesi Tijen Armağan, şunları söyledi:

“Yeni bir öğrenme türü olan asenkron öğrenmede, öğrenciler istedikleri zaman istedikleri yerden kendi programlarına ve kendi hızlarına göre öğrenme süreçlerini ilerletebilecekler. Bunun yanı sıra eğitim sektörünün yeni trendleri arasında, canlı yayınlar ve videolarla ders anlatımlarının yanı sıra veri analizi ve kişiselleştirme, oyunlaştırma, yapay zeka teknolojileri, çevrim içi sınavlar, dijital kitap, AR ve VR teknoloji tabanlı uygulamalarla öğrencilerin düşük maliyetli ve uzman seviyesinde kurs eğitimi alabilecekleri çözümler yer alıyor. Eğitimin evlere ve online ortamlara taşındığı pandemi döneminde tonguçAKADEMİ, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yaparak EBA ve TRT ile birlikte milyonlarca öğrenciye yüzlerce ders içeriğinin ulaşmasını sağladı. 7 milyondan fazla öğrenci ve 1 milyondan fazla öğretmenin kullandığı EBA, eksikleri olsa da bu süreçte Türkiye’nin online eğitime geçişini hızlandırdı. tonguçAKADEMİ’nin sürdürülebilirliğini sağlaması, ülkemizin her yanından daha fazla öğrencinin yenilikçi teknolojilerle eğitime erişmeleri açısından kritik önem taşıyor. Bu yüzden biz de EdTech ekosistemi tonguçWORKS yapılanmasını hayata geçirdik” dedi.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?