Yemek Sektöründe Bulut Dönemi

Rafinera çatısı altında Cloud Kitchen markasına da imza atan Rafinera Cloud Kitchen CEO’su Didem Altınbaşak Tulgan, Enterprise Next röportajlarında konuğumuz oldu.

Rafinera’nın 15 yıllık tecrübesi ile geliştirilen Rafinera Cloud Kitchen, merkezi bir mutfak ve bu mutfağa bağlı çok sayıda uydu mutfaktan oluşuyor. RCK, bu uydu mutfaklarda oluşturduğu sanal restoranlar üzerinden tüketiciye ulaşıyor. Sanal restoranlarda oturma alanı, masa ve garson bulunmuyor, sadece yemeklerin hazırlandığı paylaşımlı bir mutfak, şefler ve paketleme alanları yer alıyor. Müşterilerin yemek platformları üzerinden verdiği siparişler bu mutfaklarda hazırlanıp kuryeler aracılığı ile ev ve işyerlerine teslim ediliyor.

Öncelikli hedeflerinin yeni marka ve yeni mutfaklarla hızlı büyüme olduğunu belirten Rafinera Cloud Kitchen CEO’su Didem Altınbaşak Tulgan, “Rafinera olarak paket yemek sektöründeki 15 yılı aşkın deneyimimizi, RCK ile bir üst seviyeye taşıdık. Bu yeni sistem sayesinde müşteri memnuniyeti etkileyecek birçok parametreyi merkezi olarak kontrol edebiliyor ve servis kalitesini kusursuz sunabiliyoruz. Maliyet avantajının yanı sıra kalite ve lezzetten ödün vermiyoruz. Hedefimiz satış yaptığımız bölgelerdeki sıralamalarda ilk üçe giren markalar yaratmak” dedi.

Teknoloji ve yemeği bir araya getiren food-tech konseptine yatırım yaptıklarına dikkat çeken Tulgan, “Amacımız yılsonuna kadar 24 markamız ile 200’ün üzerinden sanal restorana ulaşmak ve kendi satış platformumuzu yayına almak. İstanbul penetrasyonumuzu tamamladıktan sonra da yurtdışına açılmayı planlıyoruz” dedi.

Rafinera Cloud Kitchen CEO’su Didem Altınbaşak Tulgan ile gerçekleştirdiğimiz sohbeti aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?