Yango Deli Tech, PtteM ile İş Birliği Yaptı

E/Q-ticaret alanında uzman olan ve tescilli teknolojiler sunan global teknoloji şirketi Yango Deli Tech, online market pilot projesinin lansmanı için Türkiye’nin ulusal posta ve telgraf müdürlüğü Ptt’nin yan kuruluşu olan PtteM ile işbirliği yaptı.

Bu stratejik ortaklık, PtteM’in, hızla büyüyen online market sektörüne doğru genişlemesini sağlayacak olan teknoloji yığınını uygulamasını sağlayacak ve katlanarak artan bir büyüme hızına imkan tanıyacak. Proje ilk olarak Ankara’da bulunan 3 posta noktasında başlayacak ve projenin nihai hedefi olarak önümüzdeki yıllarda ülke çapında 1000’den fazla mağazayı kapsamayı amaçlanıyor.

Bu teknoloji yığınının, daha önce 450’den fazla online alışveriş deposuna sahip olan bir iş ölçeğinde kârlı bir hızlı market teslimatı sağladığı kanıtlanmıştı. Şu anda, Yango Deli Tech, yalnızca fiziksel mağazalar ile hizmet veren geleneksel perakendeci ve pazarların çevrimiçi ticarete geçiş süreci için geniş kapsamlı araçlar dahil ederek ve envanter yönetimini önemli ölçüde iyileştiren ortaklıklar sunarak MENA bölgesinde aktif olarak genişliyor.

Yango Deli Tech; depo yönetim sistemi, montaj uygulamaları, “son kilometre” rota oluşturma ve gerçek zamanlı iş bilgi panolarından makine öğrenimli otomatik sipariş sistemlerine ve depo robotlarına kadar uzanan eksiksiz çevrimiçinden çevrimdışına çözümler sunarak ortaklarını destekliyor.

PtteM Teknoloji ve Elektronik Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Hakan Çevikoğlu, bu işbirliği ile ilgili olarak:
“Bu pilot proje, önümüzdeki dönemde yoğunluğu azalacak olan PTT şubelerinin daha verimli kullanılması konusunda bize iyi bir fikir sunacak. Şirket olarak, yeni teknoloji çözümleriyle değişen pazarın yarattığı zorlukların üstesinden gelebileceğimizden, yeni fırsatlar yakalayacağımızdan ve yeni gelir akışları yaratacağımızdan son derece eminiz.” dedi.

Yango Deli Tech CEO’su Max Avtukhov ise “PtteM’in bizimle bir ortaklık sürecine girmesinden çok memnunuz. Türkiye’de e-market pazarının gelişimi konusunda büyük bir potansiyel görüyoruz. Tahminlerimize göre, pazar hacmi 2024 yılına kadar 4 milyar doları aşacak. En ileri teknolojiyi kullanarak ve halihazırda kurulu altyapıyı güncelleyerek çok büyük bir müşteri tabanına hizmet verebiliriz ve bu pazarı yakalamak için olağanüstü bir fırsat.” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?