Xerox Çevresel ve Toplumsal Yol Haritasındaki İlerleyişi Açıkladı

Şirket, Net Zero 2040 taahhüdünün bir parçası olarak dünya çapındaki tüm Xerox çalışanları için iklim değişikliği farkındalık eğitimini gerçekleştirdi.

Xerox İcra Kurulu Başkanı Steven Bandrowczak, “Xerox, uzun süredir sorumlu bir kurumsal vatandaş olarak rolüne kendini adayarak daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak adına üzerine düşeni yaptı. Ekiplerimiz, tüm insanlar, çevre ve toplum için en iyisini yapmak üzere çalışırken, bu özveri şirket sınırlarının dışına taştı. Dürüst bir şekilde hareket ederek ve en yüksek etik standartları destekleyen bir kültürü teşvik ederek örnek teşkil eden çalışma arkadaşlarımız ve onların bu yılki başarıları, 2040 yılına kadar net sıfır hedefimize ulaşmamızın temelini oluşturuyor” ifadesinde bulundu.

Şirketin 2040 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşma hedefinin bir parçası olarak Xerox, şirketin net sıfır hedefi ve kişisel olarak nasıl katkıda bulunabilecekleri konusunda dünya çapındaki tüm çalışanları eğitmek için iklim değişikliği farkındalık eğitimini uyguladı. Şirket ayrıca, GHG emisyonlarının büyük bir kısmını oluşturan operasyonlarındaki enerji tüketimini, 2020’ye kıyasla 2021’de yüzde 12,8 azalttı.

Raporda öne çıkan diğer noktalar arasında aşağıda belirtilenler yer alıyor:
• 500’den fazla çalışanın yerel topluluklarında 7.000 saatten fazla gönüllü olarak çalıştığı “Xerox Gönüllü Günlerinin” başlatılması.
• Şirketin güçlü “Çeşitlilik, Kapsayıcılık ve Aidiyet” yol haritasının yürütülmesi, Xerox’un iş gücünün çeşitliliğinde ve kapsayıcılığında artışa yol açması.
• Üst yönetim için ücret kriterlerine “Çevre, Sosyal ve Yönetişim” metriklerini entegre etme.
• Yeniden üretilmiş ürünler için ENERGY STAR kriterlerinin geliştirilmesi ve kullanıma sunulması konusunda EPA ile iş birliği yapmak ve yeni standartlara göre sertifikalandırılmış üç adet yeni, yeniden üretilmiş modelin piyasaya sürülmesi.

2022 Küresel KSS Raporunda yer alan girişimler, gerçek dünyadaki zorlukları çözmek için gelişen teknolojiden yararlanmaları nedeniyle, Xerox’un yenilikçi mirasıyla uyumludurlar. Xerox, CareAR’ın uzaktan destek yetenekleri sayesinde müşteri saha ziyaretlerini yalnızca bir yılda 21.000’den fazla azaltarak ve 269.000 metrik tondan fazla CO2’den kaçınarak, hizmet deneyimini farklılaştırmak için CareAR’dan yararlandı.

Xerox ayrıca, insanlığın olumsuz çevresel etkisini en aza indirmek için şirketin Cleantech alanındaki çabalarını ilerletmek üzere, Enerji Bakanlığı’nın bina teknolojisi ofisinden de bir hibe aldı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?