Worldline Türkiye’de Yeni İK Müdürü

Ödeme sistemleri alanında Avrupa lideri Worldline’nın, Türkiye ofisinin yeni İnsan Kaynakları Müdürü sektörün deneyimli ismi Didem Şatır Şendal oldu.

Yeni marka kimliğini yakın zamanda tanıtan ve geçmişte edindiği deneyim, beceri ve bilgi birikiminden faydalanarak, ödeme sistemlerinin geleceğini şekillendirmeye odaklanan Worldline Türkiye’nin İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevine Didem Şatır Şendal atandı.

Saint Benoit Fransız Lisesi mezunu olan Şendal, üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler ile Tarih bölümlerinden çift anadal yaparak 2000 yılında tamamladı. Kariyerinin ilk yıllarında Hızlı Tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Carlsberg Breweries -Türk Tuborg şirketinde satış ekibinin reorganizasyonu ve değişim yönetimi projesi kapsamında Saha Satış Eğitim Uzmanı olarak görev alan Şendal, 2009 yılına kadar toptan perakende sektöründe Metro Cash and Carry firmasında Yönetim Kurulu asistanı ve Kurumsal İletişim projelerinin koordinasyonu görevlerini üstlendi. Kariyerine çeşitli uluslararası eğitim firmalarında Değerlendirici Danışman” ve Profesyonel Koç olarak devam etmiş olan Didem Şatır Şendal 2012 yılı itibariyle “L’Occitane En Provence”ta yürüttüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü görevinin ardından 2016-2021 yılları arasında GSD Holding’te İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı.

İngilizce ve Fransızca bilen Didem Şatır Şendal, Eylül ayı itibari ile Worldline Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmaya başladı.