Western Digital, Yeni Depolama Ürünlerini Tanıttı

WD Purple Ultra Endurance microSD Kart, gelişmiş 96-katmanlı 3D NAND teknolojisini güvenlik ve kenar depolama kameralarına getiriyor; gözetim için WD Purple 14 TB HDD ile HDD serisini genişletiyor.

Western Digital, ağ kenarında video ve Yapay Zekâ analitiği için depolamayı uygun hale getirme ihtiyacını karşıladı. Akıllı kameraların artan kullanımı ve sürekli artan video çözünürlüğü, kameralarda depolama gereksinimini de artırıyor. Western Digital, ana güvenlik kamera pazarındaki ekipman üreticileri, satıcılar ve kurulumcular için özel olarak tasarlanmış olan WD Purple SC QD101 Ultra Endurance microSD kartını tanıttı. Şirket ayrıca, geniş güvenlik sistemleri yelpazesiyle uyumlu olan, gözetleme için WD Purple 14TB HDD sabit disk portföyüne yeni bir ekleme yaptığını da açıkladı.

IHS Markit Technology’ye göre, küresel piyasaya sürülen profesyonel video gözetim kamerası sayısının, 2018 ile 2023 arasında 140 milyondan 224 milyona çıkması ve üzerinde depolama alanı bulunanların da yılda ortalama yüzde 17 oranında artması bekleniyor. 4K uyumlu kameralar, 2018’de piyasaya sunulan tüm ağ kameralarının yüzde 3,6’sını oluştururken, 2023’te yüzde 24’ünü oluşturacak, 4K’ya karşı 1080p videonun ürettiği bit’lerde de 5,7X’e varan artış olması, daha fazla depolama için hızla büyüyen bir talep yaratması bekleniyor.3

Western Digital Cihazlar Grubu, Akıllı Video kıdemli direktörü Stefaan Vervaet, “Müşteriler, çeşitli kamu güvenliği ve Yapay Zekâ analitiği kullanımları için yüksek seviyede dayanıklı, yüksek kapasiteli, sağlam, kamera üzerinde depolama arayışındadır. Bu yeni ürünler, bu ilginç yeni ve çeşitli görsel iş yüklerini ağ kenarında idare etmek için uygunlaştırılmış depolama teknolojisini sunuyor” dedi.

Western Digital’ın WD Purple depolama cihazları portföyü, 7/24 çalışan ana güvenlik video sistemlerinde güvenilir performans sağlamak için özel olarak seçilmiş yeteneklerle tasarlanmıştır. Bu amaca yönelik çözümler, tüketici microSD kartları ve masaüstü sınıfı sabit sürücüler için özel olarak planlanmamış iş yükleri için yüksek kaliteli ve uzun ömürlü depolama sunuyor.