WD Blue SN550 NVMe SSD, 4 Kat Daha Fazla Hız Sağlayabilir

Yeni nesil WD Blue SN550 NVMe SSD, son derece duyarlı PC performansı için 2.400 MB/s** ‘ye kadar okuma hızıyla, SATA SSD’lerden 4 kata kadar daha hızlı olabiliyor.

Western Digital, yeni WD Blue SN550 NVMe SSD ile SATA SSD’lerin hızını dört katına kadar çıkarabilir. Ödüllü WD Blue portföyünün en yeni üyesi ve performans odaklı başka bir NVMe SSD olan yeni sürücü, içerik yaratıcıları ve PC kullanıcılarının, işletim sistemini daha hızlı yüklemelerini ve daha akıllı bir şekilde çalışmalarını sağlamak için özel olarak üretildi.

Dört Temel Depolama Talebini Destekliyor

Günümüzün içerik yaratıcıları, veri depolamayı her gün daha fazla kullanıyorlar. İster 4K/8K video ile, isterseniz de büyük doküman dosyaları veya depolamayı yoğun kullanan uygulamalar ile çalışın, bu dijital ortamlar NVMe arayüzünün sağlayabileceği güvenilir performans, dayanıklılık, hız ve kapasite gerektiriyor. Forward Insights’a göre, NVMe’nin 2021 yılına kadar PC alanında piyasaya sürülen depolama cihazlarının yüzde 75’inden fazlasını oluşturacağı tahmin ediliyor1. Western Digital’ın NVMe ürün portföyünün kanıtlanmış güvenilirliğini de aktaran WD Blue SN550 NVMe SSD, bu dört temel talebi karşılamak ve onları sorun olmaktan, yaratıcı üretkenliğe dönüştürmek için geliştirildi.

Western Digital, İstemci İş Birimi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Eric Spanneut, “Önce-NVMe yaklaşımını benimsemek, sistem performansını büyük ölçüde hızlandırabilir . Bu, verilerde daha az bekleme zamanı anlamına gelir, böylece yaratıcılar hem üretimi hem de potansiyel geliri artırmak için daha sıkı değil, daha akıllı çalışabilirler” dedi.
“WD Blue SN550, tümüyle bir NVMe portföyü arayışındaki müşteriler için önemli bir seçenektir. Bir sistem üreticisi için bu, Western Digital’ın bir tam NVMe ve SATA SSD portföyünün yanı sıra yüksek kapasiteli sabit diskler sunması anlamına da geliyor. Bu, müşterilerimizin farklı ihtiyaçları için sistemler oluşturma konusunda büyük bir esneklik de sağlıyor.”

Daha Fazlasını Daha Hızlı Yapmak İçin Güçlü İç Hızlar

İster büyük miktarda verilerle çalışmak, ya da yaratıcılık, ister gündelik oyun oynama veya verilerin işlenmesi için olsun, WD Blue SN550 NVMe SSD, Western Digital’ın en hızlı SATA sürücülerinin dört katından daha fazla hız sağlayabilir. Yükseltilmiş dahili hızlarla birlikte bu, zorlu iş yükleriyle başa çıkmak için hızlı ve esnek bir sistem isteyen çoklu görevliler ve kaynak ağırlıklı uygulama kullanıcıları için daha iyi bir genel bilgi işlem deneyimi sağlıyor. Ayrıca, yenilenmiş bir termal tasarım, yoğun kullanım sırasında son derece hassas PC performansı ve uzun süreli bir performans sağlıyor.