WatchGuard Authpoint, MFA İşlevselliği ve Uygun Fiyatı ile Öne Çıktı

Bağımsız test ve sertifika hizmeti Miercom’a göre WatchGuard AuthPoint, MFA işlevselliği, kullanım kolaylığı ve uygun fiyat konularında lider seçildi. AuthPoint’i çok çeşitli kategorilerdeki rakip çözümlere karşı değerlendirerek “Performans Onaylı” seçen Miercom, WatchGuard’ın MFA çözümünün daha iyi bir son kullanıcı deneyimi sunduğunu raporladı.

Birleşik siber güvenlik alanında küresel lider olan WatchGuard® Technologies’in çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) çözümü AuthPoint®, alanında lider seçildi. Bağımsız test ve sertifika hizmeti Miercom’un 24 farklı değerlendirme kriterine tabi tutulan WatchGuard’ın MFA çözümü, daha düşük maliyetle daha fazla işlevsellik, kolay kurulum ve yönetime ek olarak daha iyi bir son kullanıcı deneyimi sunduğu için CISCO Duo ve Microsoft Azure’u geçerek “Performans Onaylı” sertifikaya sahip oldu.

“Sadece Parola ile Kimlik Doğrulama Yetersiz Kalıyor”

“Tehdit aktörlerinin çalınan ve sızdırılan milyarlarca kimlik bilgisine kolayca erişebildiği ve kimlik avı saldırılarının giderek karmaşıklaştığı günümüz güvenlik ortamında yalnızca parola ile kimlik doğrulama yetersiz koruma sağlıyor” ifadelerinde bulunan WatchGuard Technologies İçerik Stratejisi ve Deneyiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tracy Hillstrom, “MFA, özellikle uzaktan ve hibrit çalışmaya geçişle beraber, kuruluşların nerede olurlarsa olsunlar çalışanlarının kimliğini doğrulamaları için artık çok büyük önem taşıyor.” dedi.

WatchGuard AuthPoint Uygun Fiyata Eksiksiz Özellik Seti Sunuyor

Miercom, WatchGuard, Cisco Duo ve Microsoft Azure tarafından sunulan MFA çözümlerini 24 farklı kriter üzerinden değerlendirdi. Miercom’un yaptığı analiz, AuthPoint’in rakiplerinin ekstra ücret aldığı birçok özellik dahil uygun ve tek fiyata eksiksiz bir özellik seti sağladığını, hem yöneticiler hem de son kullanıcılar için kullanım kolaylığı ve işlevsellik açısından her iki alternatifi de geride bırakarak olağanüstü bir genel yatırım getirisi sunduğunu aktardı. Miercom’un yaptığı analiz sonuçlarına göre AuthPoint 5 farklı alanda ön plana çıkıyor.

1. Hem yöneticiler hem de kullanıcılar için en kolay çoklu oturum açma (SSO) kurulumu ve kullanımını sağlıyor.
2. Sorunsuz ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunarak ilk kez kullananlar için son derece ideal.
3. Özelleştirilebilir risk politikalarının kullanımıyla gelişmiş güvenli erişim becerisi sağlayan risk tabanlı kimlik doğrulama gibi modern özellikleri içeriyor.
4. Etkinleştirildikten sonra, test edilenler arasında tüm platformlarda bulut üzerinden ayak izi tabanlı geçiş sunan ve siber korsanlara karşı en yüksek düzeyde güvenlik sağlayan tek çözüm olma özelliği taşıyor.
5. Zengin özellik seti, uygun tek seferlik satın alma fiyatı ve kullanım kolaylığı kombinasyonu ile yüksek değer ve yatırım getirisi sunuyor.

Genel olarak Miercom, WatchGuard AuthPoint’in kimlik doğrulama sağlama, dağıtım ve güvenlik testlerinde rekabetçi bir şekilde üstün olduğunu kanıtladığını tespit ederken Cisco ve Microsoft’un WatchGuard ile neredeyse aynı miktarda işlevsellik, kullanım kolaylığı veya sezgisel arayüz sunmadığını raporladı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?