Vispera Küresel İşbirlikleriyle Güçleniyor

Aktif projeleriyle dünya çapında 35’ten fazla ülkede hizmet veren Türk teknoloji şirketi Vispera, kapsamını genişletmek için Microsoft, Intel ve HP gibi öncü teknoloji firmaları ile küresel çapta işbirlikleri gerçekleştiriyor.

Yapay görme ve makine öğrenmesi alanında geliştirdiği teknolojileri 35’ten fazla ülkede hızlı tüketim ve perakende sektörlerine çözüm olarak sunan Vispera, halihazırda Microsoft, HP, Intel, Cisco, Zebra, Smollan gibi öncü firmalar ile küresel seviyede güçlü stratejik iş ortakları gerçekleştiriyor.

Bu stratejik iş ortaklıklarının en yenisi de Microsoft ile gerçekleştirildi. Ortaklık çerçevesinde hem mobil çözüm olan Storesense hem de sabit kamera çözümü olan Shelfsight ürünlerine Microsoft’un Azure Marketplace platformundan erişilebiliyor. Bu sayede perakende ortamlarındaki ürün yerleşimini etkili bir şekilde iyileştiren çözüm arayışına giren FMCG tedarikçileri ve perakendeciler, bu marketplace üzerinden Vispera’nın sunmuş olduğu çözümlere ulaşabiliyor. Bununla birlikte Vispera’nın çözümleri Microsoft’un IP Co-Sell programına da dahil oldu.

Vispera’nın küresel işbirliklerinin arkasında Vispera Global Müşteriler ve Stratejik Ortaklıklar Direktörü Beni Melamet bulunuyor. Beni Melamet’in BT sektöründe hedeflenen pazarlarda ortak iş stratejileri oluşturmak için küresel müşterilerle ilişkileri ve ayrıca küresel stratejik işbirliklerini yönetmeye odaklandığı 25 yıldan uzun sürelik deneyimi bulunuyor.

Vispera Global Müşteriler ve Stratejik Ortaklıklar Direktörü Beni Melamet, küresel iş ortaklıklarının önemi hakkında şunları söylüyor:
“Rekabetin her geçen gün daha da zorlayıcı bir unsur haline geldiği günümüz iş dünyasında iş ortaklıkları, şirketlerin daha etkili ve verimli olması için bir şart haline geldi. Öyle ki, günümüzde nihai müşteriye sunulacak olan hizmete ek bir katma değer oluşturulmadığı sürece iş ortaklıkları bir anlam ifade etmemeye başladı. Çözümlerimiz için oluşturduğumuz işbirliklerinde de her zaman bu gerçekliği göz önünde bulunduruyoruz. Bu yüzden Vispera olarak geliştirdiğimiz iş ortaklığı modelimizle, iş ortaklarımız ile küresel pazarda ortak stratejiler geliştirerek birlikte iş yapış modellerini bir adım öteye taşıyoruz. 2023’te ise doğru adımlar atarak küresel partner networkümüzü daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Mevcut stratejik iş ortaklarımız ile yeni projeler gerçekleştirerek ortak pazarlama aktivitelerini artırmayı, birlikte büyümeyi ve küresel etkinliklere katılmayı planlıyoruz. Tabii, 2023’te yapacaklarımız sadece bu aktiviteler ile sınırlı kalmayacak. Teknoloji alanındaki kuvvetli stratejik iş ortaklıklarına ek olarak, 2022’de küresel danışmanlık firmaları ile de başlattığımız süreçlere hız kazandırıp Accenture, Capgemini, Deloitte, DXC, Adecco, Ipsos ve Premise gibi alanlarında dünya çapında tanınan firmalar ile güçlü bağlar kurarak Vispera çözümlerini her bölgeye taşıyacağız ve markamızı dünya çapında daha da tanınır ve tercih edilir bir noktaya getireceğiz.”

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?