Veeam’in Esnek Yedekleme Çözümleriyle Yedeklemek ve Yedekten Dönmek Çok Kolay

Akıllı Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümlerinin lideri Veeam, kurumların faaliyetlerinde başarıya ulaşmasına yardımcı olan eksiksiz veri yedekleme çözümleri sunuyor. Veri yedeklemenin ertelenemez bir yatırım olduğunu söyleyen Veeam Türkiye Ülke Müdürü Kürşad Sezgin, sundukları yüksek teknoloji ve evrensel lisans modeliyle tüm kurumların ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri olduğunun altını çiziyor.

Akıllı Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümleriyle pazarda önemli bir yere sahip olan Veeam, KOBİ’lerden kurumsal şirketlere kadar her ölçekte kurumun yedekleme ihtiyaçlarını karşılayan çözümler sunuyor. Yedekleme alanında müşteri memnuniyeti ölçümlerine göre ortalamanın 3,5 katı puanla tüm rakipleri arasında en yüksek memnuniyet oranına sahip şirket olduklarını belirten Veeam Türkiye Ülke Müdürü Kürşad Sezgin, bunda Veeam’ın sunduğu yenilikçi teknolojilerin ve bulutla olan doğal uyumun önemli bir payı olduğunu ifade ediyor.

Sezgin, “Kurumlar duruma göre belli koşullarda bazı yatırımlarını erteleme yoluna gidebilir, ancak verilerimi 6 ay sonra yedekleyeyim gibi bir tasarrufa gidemez” diyor. “Biz burada teknolojimizle ve esnek çözümlerimizle öne çıkıyoruz. Özellikle kurumsal pazardaki rakiplerimiz geleneksel iş yükleriyle çalışmaya uygun, o mantıkla ortaya koyulmuş çözümler sunma eğilimindeler. Diğer yandan bulut ve sanallaştırma hızla gelişiyor, sanallaştırılmış sistemler her geçen gün fiziksel yapıdan daha fazla pay alıyor. Bu da bizi avantajlı hale getiriyor, çünkü bizim çıkış noktamız bu.“

Sezgin, ileri teknolojinin yanı sıra kolaylığın da Veeam’ın genlerinde yer aldığını şu sözlerle aktarıyor: “Veeam çözümlerini kolay satın alabilir, kolay kurabilir, kolay yönetebilir, bakımını ve servisini kolayca yapabilirsiniz. Bunun yanında Veeam olarak Türkiye’deki 7 binden fazla tekil müşterimizin ve 1000’e yakın iş ortağımızın iletişimde olduğu ortak bir topluluğa imza attık. Bu sayede yeri geldiğinde bir başkasının yaşadığı tecrübeden hareketle, servis kaydı bile açmaya gerek kalmadan sorununuza çözüm bulabiliyorsunuz. Tüm bunların yarattığı memnuniyet sayesinde müşterilerimizin lisans yenileme oranı yüzde 93’e ulaşmış durumda.”

Veeam’ın Evrensel Lisans Modeli İhtiyaçlara Anında Uyum Sağlıyor

Veeam Türkiye Ülke Müdürü
Kürşad Sezgin

Veeam, Veeam Evrensel Lisans adını verdiği yenilikçi lisanslama modeliyle de fark yaratan bir şirket. Bu lisans modeli, kurumların satın aldıkları lisansları değişen koşullara ve ihtiyaçlara göre yeniden yapılandırmasına izin veriyor. Örneğin VMware için kullandığınız bir lisansı HyperV platformuna aktarabiliyor, sunucularınızı yedeklemek için kullandığınız lisansı iş istasyonlarına yönlendirebiliyorsunuz. Veeam ile lisans başına yedeklenebilecek veri miktarına dair bir sınırlama da bulunmuyor.

Veeam’ın esnek lisanslama modeli, kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarını A’dan Z’ye karşılayan yedekleme çözümleriyle bir araya geldiğinde küçükten büyüğe tüm kurumların olası ihtiyaçlarına uyum sağlayabilen çözümlere dönüşüyor. Sezgin, “Türkiye’deki 7 bine yakın müşterimiz arasında KOBİ’lerden büyük şirketlere uzanan geniş bir erişimimiz var. Çağdaş teknolojilere doğal olarak uyum sağlamanın yanı sıra, geleneksel ihtiyaçlar için de çözüm sunabilen güçlü ürünlere sahibiz” diyor.

Esnek, Kolay, Güvenilir Yedekleme

Ülkemizde bilgi teknolojileri yatırımlarının yüzde 82’sinin donanıma yapıldığı gerçeğini göz önüne alındığında, Veeam’ın sunduğu evrensel lisanslama modelinin donanımlar arası geçişe serbestlik tanıması kurumlar için büyük avantaj. “Biz bulutta doğduk, bu alanda kanıtlanmış üstünlüğümüz var” diyor Sezgin, ve ekliyor: “Bu durum kritik işlerin çalıştığı fiziksel kısmı göz ardı ettiğimiz anlamına gelmiyor. Kurumsal çözümlerimizle fiziksel iş yüklerini de en ideal şekilde adresleyebilme gücüne sahibiz. Ürünlerimizi yönetmek için bilgi teknolojileri ordusuna sahip olmanız gerektirmiyor, yedeklerimizden dönüş yaparken aklınızda şüphe kalmıyor. Bir yandan işimizi iyi yapıp, diğer yandan kurumların işini kolaylaştırmayı ön planda tutuyoruz. Bu da bizi sektörde benzersiz bir noktaya taşıyor.”

Kurumlar Yetersiz Veri Yönetimi Yüzünden Her Yıl 20 Milyon Dolar Kaybediyor

2019 Veeam Bulut Veri Yönetimi Raporu, kurumların yüzde 73’ünün kullanıcıların uygulama ve veriye kesintisiz erişim taleplerini karşılayamadığına işaret ediyor. Birçok şirket koruma ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak ve verilerinin gücünü artırmak için Bulut Veri Yönetimi’nin öneminin farkına varıyor.

Veeam’ın sektörde yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre veriye kesintisiz erişimin aksaması ortalama bir şirkete yılda 20 milyon dolara mal oluyor. Bu da kesintilerin ciro, üretkenlik ve müşteri güveni kaybındaki yıkıcı etkisini ortaya koyuyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 72’si işlerinde başarılı olmalarını sağlayacak hibrit bulut yetkinliklerinden faydalanmak ve verilerinden daha fazla değer elde etmek için Bulut Veri Yönetimi’ni uygulamak istediğini belirtiyor.

Veeam Gartner Magic Quadrant’ta Sınıfında Üst Üste Üçüncü Kez Lider

2019 Gartner Magic Quadrant Veri Yedekleme ve Depolama Çözümleri kategorisinde lider sınıfında yer alan Veeam, üst üste üçüncü kez bu unvana sahip oldu. Bu tanımlama, Veeam’in müşterilerine ve iş ortaklarına fiziksel, sanal ve bulut ortamlarında eksiksiz bir ‘Bulut Veri Yönetimi Portföyü’ sunma konusundaki doğru yatırımlarının göstergesi olarak kabul ediliyor.

Veeam, AWS, Microsoft ve binlerce servis sağlayıcıyla yakın işbirliği, 355 binden fazla müşterisi ve yıllık 1 Milyar dolar hacmindeki gelir akışıyla hızlı büyümesini sürdürüyor. Veeam ekosistemine her gün 130 yeni müşteri katılıyor. Veeam’in müşterilerinin yüzde 82’si Fortune 500, yüzde 67’si de Global 2000 listesinde yer alıyor.

Veeam çözümleri hakkında detaylı bilgi için https://www.veeam.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu içerik Veeam Türkiye sponsorluğunda Enterprise Next tarafından hazırlanmıştır.