Vahit Tuna ile Tasarım, Sanat ve Yapay Zekâ

İstanbul Modern, Paribu’nun desteğiyle gerçekleştirilen “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları ile katılımcıları sanatçılarla bir araya getirmeye devam ediyor. “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları’nın bu ayki konuğu 28 Mart’ta Vahit Tuna olacak.

Çağdaş sanatçı Vahit Tuna ile tasarlanan program, güncel teknolojilerin sanatçının üretimleri üzerindeki etkisine odaklanıyor. Sanatçının çalışmalarından örnekleri içeren kısa bir sunum ile başlayacak söyleşi, Tuna’nın çeşitli yapay zekâ ve mekanik düzenekleri hangi amaçlarla belirlediğini, düşünce ve kavramları sanatla nasıl somutlaştırdığını ve teknolojinin sanat ve tasarım arasındaki ilişkiyi nasıl dönüştürdüğünü işliyor.

Sizin Perşembeniz

İstanbul Modern, Paribu desteğiyle her perşembe 10.00-14.00 arası kapılarını tüm ziyaretçilere ücretsiz açıyor. Ziyaretçiler, İstanbul Modern’deki tüm sergileri ücretsiz olarak gezip ayda bir kez gerçekleştirilen sanatçı atölyeleri, etkinlik ve film gösterimlerine katılıyor.

“Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları, sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmaları ve kısa söyleşileri içeriyor. Bu etkinliklerle ziyaretçilerini müzeyi, sanat yapıtlarını ve sanatsal üretim süreçlerini keşfetmeye davet eden İstanbul Modern, aynı zamanda sanatçılarla birlikte üretmenin kazandıracağı zengin deneyime kapı aralıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?