Üniversiteler Teknoloji İçin KKTC’de Buluştu

HPE ve Aruba önderliğinde hayata geçirilen Üniversiteler Teknoloji Zirvesi’19 bu yıl 26-28 Nisan tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi.

Toplam 70 civarı üniversite ve 200’e yakın katılımcıyla gerçekleştirilen HPE Üniversiteler Teknoloji Zirvesi’19, HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak’ın açılış konuşmasıyla başladı. Teknolojinin geliştiğini ve artık alzheimer gibi hastalıkların çözümünü bulabilmek için bile hızlı bilgisayar sistemlerinin kullanıldığını belirten Güngör Kaymak, “HPE olarak biz de yatırımlarımızı bu alanda yoğunlaştırıyoruz. Geldiğimiz noktada alzheimer hastalığının sebeplerini bulabilmek adına yapılan bir çalışmada da yer alıyoruz. İnanıyoruz ki teknoloji insanlığın bir çok sorununa çözüm olmaya devam edecek” şeklinde görüş belirtti.

Göngör Kaymak’ın etkinlikle ilgili görüşlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti İlk Sırada

Güngör Kaymak’tan sonra sahneye gelen HPE Aruba Ülke Müdürü Ersin Uyar ise İngilizce’de “Customer First, Customer Last” olarak kullanılan kavramı yerelleştirerek her şey müşteri için mottosuyla hareket ettiklerini belirtti. Ersin Uyar’ın etkinlik hakkındaki görüşlerini ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?