UEFA EURO 2020 SES aracılığıyla Ultra HD olarak Yayınlanıyor

M7 Group UEFA EURO 2020 maçlarını SES’in Astra 23.5° Doğu uyduları aracılığıyla gerçekleşen UHD formatındaki yayınla sporseverlerle buluşturuyor.

Canal+ televizyonunun bir yan kuruluşu ve Avrupa’nın önde gelen ödemeli TV sağlayıcılarından biri olan M7 Group, SES ve Hollanda Kamu Yayıncısı NPO ile yaptığı anlaşmanın ardından UEFA EURO 2020 maçlarını Canal Digitaal’ın Hollandalı abonelerine Ultra HD formatında canlı olarak yayınlıyor.

EURO 2020 maçları, UEFA EURO 2020 süresince M7 Group’un Canal Digitaal abonelerine özel kurulan NPO1 4K kanalı aracılığıyla Ultra HD olarak canlı yayınlanıyor. NPO1 4K, SES’in 23.5° Doğu yörüngesindeki ASTRA uyduları aracılığıyla yayınlarını gerçekleştiriyor.

UEFA EURO 2020’nin UHD yayını, futbol taraftarlarının gelişmiş bir izleme deneyiminin keyfini çıkarmasını sağlamak isteyen Hollandalı kamu yayıncısı NPO tarafından başlatıldı. Yenilikçi öncüler olarak NPO bu UHD yayınını, Hollanda’daki hanelerde bu yeni TV teknolojisinin yaygınlığını artırmak için bir fırsat olarak görüyor.

Konuyla ilgili olarak M7 Grup Benelüks Ülke Müdürü Christiaan Puper şöyle konuştu:
“NPO’nun bu büyük girişimine katıldığımız için çok mutluyuz ve SES’in Astra 23.5 derece Doğu uydusu üzerinden yüksek kaliteli UHD yayın gerçekleştirmek için sağladığı destekten çok memnunuz. Bu ortaklık, UHD canlı yayın için bir taşıyıcı olarak uydunun rakipsiz kapasitesine bir kez daha dikkat çekerken, Canal Digitaal abonelerimizin EURO 2020 maçlarını mükemmel bir görüntü ve ses kalitesinde izleme şansını takdir edeceklerine inanıyoruz.”

SES Video Hizmetleri Küresel Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Deepak Mathur ise konuyla ilgili şunları söyledi:
“M7 ile birlikte, Hollandalı futbol taraftarlarına maçları takip ettikleri ve en sevdikleri oyunculara tezahürat ettikleri anlarda üstün kalitede sürükleyici bir izleme deneyimi sunmaktan gurur duyuyoruz. Spor etkinlikleri her zaman yeni teknolojiler için harika golcüler olmuştur ve UEFA EURO 2020’nin UHD yayını, uydunun gücünü sergilemek için mükemmel bir fırsattır.”

Ultra HD formatındaki tüm UEFA EURO 2020 maçlarının keyfini çıkarmak için Canal Digitaal abonelerinin UHD TV setlerine Viaccess veya Nagravision özellikli bir modül ve akıllı kart takmaları gerekiyor. UHD TV setleri yerleşik bir uydu alıcısıyla birlikte geldiğinden ayrı bir UHD alıcısıyla gerekli değildir. NPO1 4K, Canal Digital kanal listesindeki kanal 36 aracılığıyla izlenebilir.