EIT InnoEnergy PowerUp! Challenge Yarışmasına Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

InnoEnergy, Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’ndeki en iyi startup’ları, scaleup’ları ve KOBİ’leri bir üst seviyeye yükseltmeyi hedefliyor. EIT tarafından kurulan Avrupalı etki fonu InnoEnergy, Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’ndeki şirketlere ve en yenilikçi fikirlere maddi destek, uzmanlık ve benzersiz iş birlikleri sağlıyor. Geliştirme aşamasında uygulamaları olan şirketler yatırım, para ödülleri ve endüstri ortaklarından değerli ödüller kazandıracak Yılın Startup’ı unvanı için yarışmaya doğrudan katılıyor. Başvurular için son tarih 5 Mart 2020.

EIT InnoEnergy PowerUp! Challenge yarışması için son başvuru tarihi yaklaşıyor. Bu inisiyatif, tüm geliştirme aşamalarındaki yenilikçi işletmelere InnoEnergy’nin benzersiz tekliflerinden faydalanmaları için kapı açıyor. InnoEnergy bir ortak yaratıcı, akıllı yatırımcı ve endüstri hızlandırıcı olarak benzersiz fikirlerini gerçekleştirmeleri için girişimcilerin ve girişimlerin pazar desteği almalarına, genişlemelerine veya şirketlerin varlıklarını küresel çapta büyütmelerine yardımcı oluyor.

InnoEnergy’nin benzersiz ekosistemine katılmak isteyenlerin, başvurularını 5 Mart 2020 tarihine kadar https://powerup.innoenergy.com üzerinden online olarak tamamlamaları gerekiyor.

InnoEnergy’nin profesyonel ekibi, seçilen şirketlere (startup’lar, scaleup’lar ve KOBİ’ler) fikirlerini paraya dönüştürmeleri ve uluslararası pazarlara açılmaları için yardımcı oluyor. Odak alanları enerji, ulaşım, temiz teknoloji, akıllı şehirler olan yarışma, sıra dışı tüm fikirlere açık. Seçilen şirketler milyonlarca Euro’ya varan büyük miktarlarda fon alma fırsatına sahip oluyor.

InnoEnergy yatırımlarına en iyi örneklerden biri de anda 1,6 milyar euroluk değeriyle Avrupa’nın en büyük lityum-iyon pil üreticisi olan Northvolt. 2016 yılının başlarında şirket henüz kurulmadan önce Tesla’nın iki eski üst düzey yöneticisi Peter Carlsson ve Paolo Cerruti, destek almak için InnoEnergy’ye başvuruda bulunmuştu. Asya’daki konvansiyonel pil üretim tesislerinin aksine Northvolt, temiz enerji kullanılarak oluşturulan bir teknolojik mükemmellik sunmaya hazırlanıyor. Northvolt, kısa bir süre önce Avrupa Yatırım Bankası’ndan 350 milyon euro yatırım aldı ve şu anda Kuzey Kutup Dairesi yakınında bulunan Skellefteá’daki Northvolt Ett ve Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Northvolt Zwei ile en büyük yeşil enerjili pil fabrikalarını kuruyor.

Programın son beş yılında InnoEnergy, 121 tanesinin çözümlerini sattığı yaklaşık 200 girişimi destekledi ve bunların 117 milyon euro dış fonlamaya ulaşmalarına yardımcı oldu. Bu girişimlerin 42 patenti bulunuyor ve çözümlerini ortalama olarak sadece 16 ayda piyasaya sürüyorlar.

Startup aşamasında olan adaylar, doğrudan Yılın Startup’ı yarışmasına katılıyor. Ülke finallerinin kazananları, Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük ekonomik etkinliği olan impact’20’de gerçekleşen Büyük Final’de yarışıyor. En iyi startup’lar 1.’ye 50.000 euro (330.000 TL), 2.’ye 10.000 euro (65.000 TL), 3.’ye 5.000 euro (32.000 TL) para ödülünü kazanma şansı yakalarken tüm finalistler fikirlerini önde gelen endüstri temsilcilerine ve yatırımcılara sunma fırsatını da yakalıyor.

PowerUp! Challenge Yarışması’na katılmak için başvurunuzu 5 Mart 2020 tarihine kadar https://powerup.innoenergy.com adresinden yapabilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?