TÜRKKEP’ten Yılın İlk 6 Ayında Yüzde 51’lik Büyüme

KEP, e-Tebligat, e-Fatura, e-Arşiv ve e-Saklama gibi hizmetler ile şirketlerin dijitalleşmesini sağlayan Türkiye’nin ilk özel kurumu olan TÜRKKEP, 2019 yılının ilk yarısında bayi kanalında yüzde 51 büyüyerek cirosunu katladı.

Türkiye’de dijitalleşmenin öncü firmalarından TÜRKKEP’in ilk altı aylık performansını değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz, şirketin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyümeye devam ettiğini vurguladı. Nevruz, şirket olarak bayi kanalında cirosal olarak yüzde 51 oranında büyüdüklerinin altını çizdi. Şirket olarak 136 binden fazla KEP hesap kullanıcısı ile büyümeye devam ettiklerini kaydetti. Bu yılın başında Türkiye’de bir ilke imza atarak KEP Mutabakat’ı hayata geçirdiklerini belirten Nevruz, yılın ilk yarısında gösterdikleri performans ile şirketlerin dijitalleşmesine büyük katkıda bulunduklarının altını çizdi ve sundukları hizmetlerle ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceklerini kaydetti.

Bir önceki yıl yüzde 25 büyüyen sektörün, toplamda 400 bine yakın KEP hesabına ulaştığını belirten Nevruz, “Asıl büyüme katma değerli hizmetler sayesinde yüzde 200’ün üzerinde büyüme sağlanan KEP ileti trafiğinde yaşandı. 2019’da yüzde 25 oranında büyüyeceğini tahmin ettiğimiz KEP, 500 binin üzerinde hesap sayısına ulaşacak. Trafik rakamları ise yine minimum yüzde 100 büyüyecek” dedi.

İstihdama Büyük Katkı

Doğrudan ya da dolaylı olarak TÜRKKEP’in bu yılın ilk 6 ayında istihdam artışının yüzde 18 olduğunu söyleyen Nevruz, “Ülkemizin kalkınması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bir yandan şirketimizi büyütürken diğer yandan da TÜRKKEP ailesine kattığımız yeni isimlerle istihdama katkı sunuyoruz” diye konuştu.

Dijital Dönüşüm ile Tasarruf Edin

TÜRKKEP olarak 200’e yakın bayisi ile Türkiye’nin her bölgesinde aktif olarak faaliyet gösterdiklerini belirten Nevruz, “Birlikte çalıştığımız iş ortaklarımıza özel çözümler sunarak şirketlerin dijitalleşmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin ilk özel kurumu olarak şimdiye kadar üzerimize aldığımız sorumlulukları yerine getirdik. Şirketlere hem zamandan tasarruf sağladık, hem de giderlerini düşürdük. Önümüzdeki dönemde de yeni ürünlerimiz ile şirketleri dönüştürmeye ve ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.