Türkiye’nin Yapay Zeka Zirvesi İçin Geri Sayım

Bu yıl 26-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Yapay Zeka Zirvesi’nin düzenleyicisi TRAI’nin Direktörü Can Sinemli, Enterprise Next röportajlarında konuğumuz oldu.

Yapay zeka, teknoloji dünyasının merkezinde hızla dönen ve çığır açan bir çark. Bu yıl, bu çarkın dönüş hızı daha da arttı ve hayatın her alanında yeni ve çarpıcı dönüşümler yarattı. Yapay zekanın öncü isimlerini altıncı yılında da bir araya getirecek olan Türkiye Yapay Zeka Zirvesi, 26-28 Ekim 2023 tarihlerinde her büyük ilerlemenin temelinde yatan merakı ifade eden “Her Şey Bir Soru İle Başlar” teması ile gerçekleştiriliyor.

Yapay Zeka İnisiyatifi-TRAI Direktörü Can Sinemli, konu hakkında şunları söyledi:
“Son yapay zeka teknolojilerine, sektörel uygulamalara, kamu alanındaki uygulamalara ve global ekosistemlere odaklanacağımız ve soru teması üzerine yoğunlaşacağımız bu yılki zirvemizde, şirketlerin dijital dönüşüm, yapay zeka yatırımlarını, bir sorudan doğan başarılı projelerin evrimini ve sonuçlarını ele alacağız. Yapay zekanın sektörler üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduğunu ve sürdürülebilir ekonomik büyümeye nasıl katkı sağladığını derinlemesine inceleyeceğiz. Zirve’nin ilk gününün fiziksel olarak gerçekleşiyor olmasının ayrı bir önemi var, bu sayede startuplarla şirketleri bir araya getireceğiz, startuplarla yatırımcıları bir araya getireceğiz, bire bir de toplantılar planlanabilmesi için ayrı bir salonumuz hazır. Etkinliğe Türkiye’nin en büyük firmalarında teknoloji yönetimlerinin konuk ve konuşmacı olarak katılımı gerçekleşecek. Büyük firmaların yanı sıra Türkiye’nin yapay zeka alanında önde gelen girişimlerini de yine bu zirvede fiziksel alanda bulabilecek ve tanışabileceksiniz. Girişimlere özel bir sahnemiz ve girişimlere özel bir stant alanımız kurulacak. Epeyce katılımcı yatırımcı dünyasından geliyor.”

TRAI Direktörü Can Sinemli ile zirve hakkında gerçekleştirdiğimiz röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?