Türkiye’de Kuruldu ABD Pazarına Hazırlanıyor

2012 yılında kurulan Peakup, Türkiye’de gelen başarıların ardından bu yaz sonunda ABD pazarına açılmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz hafta iki genç girişimci olan Peakup kurucuları Ahmet Toprakçı ve Kadircan Toprakçı ile bir araya geldik. Şirketin etkileyici kuruluş hikayesini ilk ağızdan dinleme fırsatı bulduğum için kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Benzer girişimlerin artması ve Peakup gibi örneklerin artması ekonomimiz için de artı bir değer olacak.

Peakup, 2012 yılında bilişim altyapı hizmetlerinden yazılım geliştirme faaliyetlerine kadar uçtan uca çözüm ve ürün sunmak üzere yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş bir teknoloji şirketi. Faaliyete başladığı ilk günden bu yana 600 binin üzerinde son kullanıcının bulut bilişim teknolojilerine geçişini sağlamış. Peakup, 600’ü aşkın müşterisi ile Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde teknoloji çözümleri üretiyor. Güçlü ve dinamik ekibi ile oluşturduğu sürdürülebilir inovasyon kültürü ve Ar-Ge çalışmalarıyla yüksek teknoloji ürünleri geliştirerek toplumumuzu geleceğe taşımayı hedefliyor. Şirket, bir sonraki başarı hikayesini ise ABD’de yazmayı planlıyor.

Bir Çalışan Yılda Ortalama 7 Kez Parola Sıfırlıyor

Kadircan Toprakçı ve Ahmet Toprakçı

Peakup tarafından geliştirilen PassGate ile parola sıfırlama işlemi, çalışanın kendisinin yapabileceği hızlı, kolay ve güvenilir bir işlem haline geliyor. Böylece, parola sıfırlama ile ilgili boşa harcanan zaman azaltılarak, her bir çalışandan yılda yaklaşık 200 TL tasarruf sağlanıyor. İETT çalışanlarının sıkça yaşadığı parola unutma, kaybetme veya güvenlik nedeniyle değiştirme problemine çözüm getirmek üzere geliştirilen ürün artık onlarca kurum ve 50 binden fazla çalışan tarafından kullanılıyor. Böylece şirketler PassGate ile yılda yaklaşık 10 milyon TL’nin üzerinde tasarruf sağlıyor.

Pazarlamanın Yeni Kanalı “E-posta İmzası Yönetimi”

Peakup tarafından yeni nesil pazarlama teknolojisi ürünü olarak geliştirilen Sign&Go, her gün dolaşımda olan milyarlarca e-postayı bir pazarlama aracına dönüştürüyor. NEF ve Dominos gibi farklı sektörlerden 100’e yakın firma Sign&Go’yu tercih ediyor. Sign&Go ek hiçbir sunucuya ihtiyaç duymaksızın firma çalışanlarına e-posta imzalarını belirlenen kriterler doğrultusunda merkezi olarak yönetilebilme imkanı sunuyor.