Türk Dizileri Sandbox ile Metaverse’te

Sandbox Türkiye, dünyaca ünlü Türk dizi ve oyuncularını metaverse ortamına taşıyor.

Sandbox, Muhteşem Yüzyıl, Kral Şakir gibi içeriklerin ve Engin Altan Düzyatan gibi ünlü oyuncuların yer alacağı bir Türkçe metaverse için düğmeye bastı. Web3 teknolojisi sayesinde, hayranlarla interaktif bağlantılar kurma ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği kapsayan yeni tür sosyal etkileşim deneyimleri geliştirme fırsatlarıyla metaverse’e entegre olacaklar.

TurkishVerse, kültürümüzü dünyaya etkili bir şekilde aktaran en popüler film, dizi ve karakterlerden bazılarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Sandbox ile işbirliği yapan film, dizi ve program yapımcıları ile sanatçılar ‘LAND’ (arsa) ile metaverse’in; ‘TurkishVerse’in bir parçası olacak; Bu sayede Türkiye’deki dizi ve film sektörü yeni içerik formatlarıyla genç hedef kitleye ulaşırken, küresel izleyiciler için de blokzincir tabanlı yeni gelir modellerinin kapılarını aralayacak.

Prömiyer yaptığı 2011 yılından bu yana 140’tan fazla ülkede milyonlarca izleyiciye ulaşan Muhteşem Yüzyıl, dijital medyada da gündemden düşmedi ve başta YouTube ve Facebook olmak üzere yayın platformlarında milyarlarca dakika izlendi. Teknolojinin getirdiği yeniliklerle birlikte her mecrada ilgiyle takip edilen Muhteşem Yüzyıl markası,Sandbox ile metaverse evrene giriş yapıyor.

Türk çizgi film sektörünün dünyaya açılmasına öncülük eden Kral Şakir, 20’den fazla ülkede çeşitli dillerde yayın yaparak milyonlarca çocuğa ulaştı. Kral Şakir, Sandbox aracılığıyla çizgi dizileriyle metaverse’de daha geniş kitlelerle buluşacak.

Sandbox Türkiye yeni vizyonunu, önceki gün Maslak ESA Arena’da düzenlediği “Sandbox Metaverse: Geleceğe İz Bırak” adlı bir etkinlikle duyurdu. Panellere katılan sinema, dizi ve teknoloji dünyasının önde gelen isimleri ve girişimciler, Türkiye’yi dünyada temsil eden değerli içeriklerin potansiyelini ve Web3 dünyasının sunduğu fırsatları konuştu.

HBR Türkiye, Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan ve Yazar ve Sunucu Yekta Kopan, The Sandbox’ın kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget ile Büyüme Başkanı Arslan Kiran’ın da katıldığı “Geleceğe İz Bırak” etkinliğinin açılış konuşmasını yaptı.

The Sandbox COO’su Sebastien Borget, Türkiye’deki hedefleri ve TurkishVerse’in sunduğu fırsatlar hakkında şunları söyledi:
“En iyi Türk filmlerini, oyuncularını ve TV dizilerini temsil eden bu önde gelen ortakları The Sandbox açık metaverse’de ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. ‘LANDlar’, (arsalar) satın alarak Türk kültürünü küresel olarak daha erişilebilir kılmak ve kendileri ve toplulukları bu sanal dünyada bir sonraki deneyimlerini birlikte yaratırken dünyanın dört bir yanından daha fazla hayran çekmek için büyük bir ilk adım atıyorlar.”

The Sandbox Büyüme Başkanı Arslan Kiran, The Sandbox’ın yeni başlangıçlar yapmak üzere Türkiye’ye giriş yaptığını belirtti. “Türkiye, metaverse aracılığıyla yeni bir dijital kitleye ulaşabilecek zengin bir kültürel içeriğe sahip. Bu sürecin bir parçası olmaktan gurur ve heyecan duyuyoruz ve TurkishVerse’ün The Sandbox’ta hayat bulmasını görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?