Türk Bilişim Uzmanından Büyük Başarı

Metaguard Kurucu Ortaklarından Eren Gözaydın, dünyanın en önemli siber güvenlik platformlarından EC-Council Global tarafından açıklanan, Ocak 2022’ye ait “EC-Council Global Etik Hacker Liderlik” listesinde 5’inci sırada yer alarak uluslararası düzeyde Türkiye’nin gururu oldu.

Siber güvenlik alanında dünyanın en önemli platformları arasında gösterilen EC-Council, tüm dünyadan bilişim uzmanlarının performanslarının değerlendirildiği “EC-Council Global Etik Hacker Liderlik” listesini yayımladı. ABD Savunma Bakanlığı, NATO gibi kurumların yanı sıra dünyanın en büyük özel şirketlerinin siber güvenlik alanındaki iş ortağı konumunda bulunan EC-Council tarafından yayınlanan listeye Ocak 2022’de Türkiye’den girmeyi hak kazanan tek isim Eren Gözaydın oldu.

Metaguard şirketinin kurucularından

Katılımcıların teorik bilgisi ve bu bilgileri siber güvenlik dünyasında zamana karşı hayata geçirme becerilerinin değerlendirildiği bir puanlama sistemi sonucunda hazırlanan listede 5’inci sırada yer alan Eren Gözaydın, dünyada siber güvenlik ve blockchain ağ güvenliği gibi alanlarda hizmeti sunan Metaguard isimli Türk şirketin de kurucu ortakları arasında yer alıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Eren Gözaydın, EC-Council’ın dünyada siber güvenlik alanında lider platformlardan olduğunu ifade ederken, “EC-Council Global Etik Hacker Liderlik listesinde yer almak benim için gerçekten çok büyük mutluluk. Umuyorum yakın zamanda çok daha fazla Türk meslektaşımız buralarda yer alarak Türk teknoloji sektörünü yurt dışında başarıyla temsil etmeyi sürdürecek” dedi.

Dünyaya siber güvenlik ihracı

Dünyadaki teknoloji odaklı dönüşümle birlikte artık siber güvenliğin de tüm kurumlar için en önemli iş alanlarından birine dönüştüğünü ifade eden Gözaydın, “Bugün artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan dijital dünya, kurumlar için çok büyük tehditleri de bünyesinde barındırıyor. Biz de dijital dönüşüm yolculuklarında, kurumların yanlarında yer alarak onları görebildikleri ya da göremedikleri risklere karşı koruyoruz. Son dönemde blockchain teknolojisinin de gelişmesiyle bildiğimiz dijital dünyanın ötesinde, çok daha farklı bir evren bizleri bekliyor olacak. Metaguard olarak bu alanda da dünyada önemli iş ortaklıkları yapıyoruz. Hedefimiz, Türkiye’de geliştirdiğimiz blockchain ağ güvenlik uygulamalarını yurt dışına ihraç ederek ülkemizin teknoloji seferberliğine de katkıda bulunmak” ifadelerini kullandı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?