Toughbook 55’ler Hareket Halindeyken Özelleştirilebiliyor

Toughbook 55, yarı dayanıklı mobil bilişim cihazlarının esnekliğini, üretkenliğini ve sürdürülebilirliğini yeni bir seviyeye taşıyor.

Panasonic, yeni tanıttığı Toughbook 55 ile yarı dayanıklı mobil bilişim cihaz standardını daha da yukarıya taşıyor. Bir ilke imza atan Panasonic, kullanıcıların sahadayken farklı işler için cihazlarını özelleştirebilmelerini sağlıyor. İnce ve hafif kasaya sahip yarı dayanıklı notebooklar, çalışanların esnekliğini ve üretkenliğini artırmanın yanında kurumların da yaptıkları yatırımların karşılığını en kısa sürede almasını sağlıyor.

Panasonic Toughbook 55 clamshell notebooklar kullanıcılara grafik özelliklerini artırmaya ek olarak akıllı kart okuyucu, fazladan depolama alanı veya DVD veya Blu-Ray sürücüyü kolayca ekleme imkanı sunuyor. Tüm yeni eklentiler, TOUGHBOOK Evrensel Girişi ile yapılıyor. Ayrıca cihazın ön yüzündeki girişe de parmak izi okuyucusu, RFID etiket okuyucu, akıllı kart okuyucu veya ikinci batarya girişi takılabiliyor.

Kullanıcılar, Toughbook 55’i satın aldığında genişleme yuvalarını kullanarak 3 ek girişi VGA, True Serial ve USB girişlerinden biriyle özelleştirebiliyor. Seçenekler arasında 4. Nesil USB ve 2. Nesil GLAN (Gigabit LAN) veya Dayanıklı USB 2.0 yer alıyor.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer, yeni cihazla ilgili şunları söyledi: “Toughbook 55, yarı dayanıklı mobil bilişim cihazlarının esnekliğini, üretkenliğini ve sürdürülebilirliğini artırarak oyunun kurallarını yeniden yazıyor. Kullanıcılar, o an işin gerekliliklerine göre cihazlarını özelleştirebiliyor. Şirketler, kurumlarının ve çalışanlarının değişen ihtiyaçlarını uzun zaman boyunca karşılayacağını bilerek bu cihazımıza yatırım yapıyor. Ayrıca tamir sırasında cihazdaki bağımsız parçalarının değiştirilmesi yetiyor. Bu sayede bir parça arızalandığında cihazın tamamı kullanılamaz hale gelmiyor ve tamire gönderilmiyor. Bu sırada cihazın karbon ayak izi de azalmış oluyor.”

Büyük başarılara imza atan Toughbook 54’ün yeni nesli Toughbook 55, Toughbook 54’e kıyasla artık daha esnek, hızlı, dayanıklı, güvenli ve uzun ömürlü. Araç içi montaj çözümleri ve masaüstü giriş çoğaltıcıları gibi Toughbook 54’ün uyumlu olduğu tüm aksesuarlar, Toughbook 55 ile de uyumlu.

Mobil Çalışma İçin İdeal

Kurumsal notebook deneyimi sunan yarı dayanıklı notebook Toughbook 55, hafif (2.08kg), ince (32.8mm) tasarımı ve premium tasarımlı tutacağıyla kolayca taşınabiliyor. Geliştirilmiş Giriş Koruma Standardı (Ingress Protection Rating) (IP53) sayesinde toza ve suya karşı bir önceki nesline göre daha dayanıklı olan Toughbook 55, 91 cm’ye kadar yüksekliklerden düşmeye de dayanabiliyor (MIL-STD810H*). Çalışabildiği ısı aralığı da iyileştirilen Toughbook 55, artık -20°C ile +60°C arasında sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

20 saate çıkarılan batarya ömrü, cihazı kapatmadan batarya değiştirme özelliğiyle 40 saate kadar uzatılabilen Toughbook 55, koşullara uyum sağlayabildiği kadar uzun bir kullanım da sunuyor.

Kolay Kullanım

Araç içine monte edildiğinde kolay bir kullanım sunmak üzere tasarlanmış Toughbook 55’te geliştirilmiş ses tanıma ve hoparlör özelliği bulunuyor. Opsiyonel 4 mikrofonu ile cihaz sesleri yüzde 98’e kadar tanıyabiliyor. Toughbook 55 ayrıca geliştirilmiş stereo hoparlörüyle (92 dBA) araç içinde veya gürültülü ortamlarda bile görüşmelerin kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.