Start-up Girişimci Vizesi ile Göçmenlik

Göçmenlik Programı; Kanada’da yatırım yapmak isteyen girişimcilerin desteklenmesi ile Start-up ların uluslararası bir kimliğe ulaşmasını sağlıyor.

24 Eylül Salı günü Four Seasons Hotel’ de fikre önem veren tüm yatırımcıları “Start-up Yatırımı ile Kanada Göçmenliği” etkinliğinde bir araya getiren Sen International, Keiretsu Forum ve EvdekiBakıcım’ı ağırladı. Kanada Hükümeti tarafından yetkilendirilmiş Melek Yatırımcı veya Kuluçka Merkezleri (inkübatör) parlak fikirleri dünya sahnesinde yerini almak üzere onaylarken, aynı zamanda bu projelere başlangıç sermayesi koymak isteyen yatırımcılara güven veren bir ortam sunuyor. Göçmenlik Programı, Kanada’da yatırım yapmak isteyen girişimcilerin desteklenmesi ile Start-up ların uluslararası bir kimliğe ulaşmasını sağlıyor. Destek mektubu almış, şirket kurulmasına onay
verilmiş projeler kontrollü bir şekilde yatırım alırken, yatırım yapan girişimcilere de göçmenlik için başvurabilme hakkı sunuyor.

Türk Start-Up’ ların Hatırı Sayılır Yatırım Almalarında Önemli Rol Oynuyoruz

Gerçekleştirilen etkinlikte Sen International Başkanı Av. Mazlum Şen, bu gelişmeyi “çeyrek asırlık tecrübemiz ile Türkiye’nin en seçkin girişimcilerini keşfediyor ve projelerine uluslararası bir kimlik kazandırıyoruz. Yolun başındaki veya kağıt üstündeki Start-up ların gerçek yatırımcılarla buluşmalarını sağlayıp, hatırı sayılır yatırım almalarında önemli bir rol oynuyoruz. Bununla birlikte, Start-up Girişimci Vizesi ile fikir sahibi, katılımcı ortak ve ailelerinin göçmenlik statüsü kazanmalarına hukuk firması olarak yardımcı oluyoruz‘’ diye belirtti.

Sen International Başkan Yardımcısı Bahar Sayan Gürel ise ‘’ Hepimiz, çocuklarımızın iyi bir eğitim alarak, dünya vatandaşı olmalarını istiyoruz. Bu anlamda gelecek vaat eden bir ülke olan Kanada’da ise göçmenlik prosedürleri gün geçtikçe zorlaşmakta. Bizim geliştirdiğimiz model ile Start-up ların ilk aşamadaki sermaye sorunlarını çözüyoruz . Yatırım yapan girişimcilerin de göçmenlik edinimini daha hızlı ve etkili bir şekilde sağlıyoruz.” Şeklinde açıklama yaptı.

“Start-up Yatırımı ile Kanada Göçmenliği” etkinliğinde konuşma yapan risk sermayesi şirketi Keiretsu Forum Başkanı Kevin Sterling; “Sen International aracılığıyla ,Türk Start-up larının Kanada’da şirketleşmelerinde yenilikçi ve uzun vadede beklentileri karşılayacak geri dönüşler alıyoruz. Bu çalışmaların önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edeceğini bekliyoruz” dedi.