TOUGHBOOK 40, Viasat şifreli SSD’ye Sahip

Savunma Sektörü ve Acil Durum Hizmetleri için ideal olan cihaz, artık daha da iyi.

Panasonic bugün savunma sektörü için dünyanın önde gelen dayanıklı dizüstü bilgisayarının artık küresel iletişim şirketi Viasat!ın Eclypt Core Şifreli Dahili SSD ile donatılabileceğini duyurdu ve Panasonic TOUGHBOOK 40’ı askeri, sınır kontrolü ve acil durum hizmetleri için yeteneklerinde en üst seviyeye taşıdı. Mayıs 2023’te satışa sunulacak olan ve kendi kendini şifreleyen SSD’ye sahip TOUGHBOOK 40 dizüstü bilgisayar, Çok Gizli (Top Secret) bilgileri ve aşağıdaki tüm güvenlik seviyelerini güvence altına almak için Birleşik Krallık’ta kullanım için sertifikalandırıldı ve NATO ve diğer Avrupa ülkeleri tarafından kullanım için onaylandı.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler İş Bölümü Mühendislik, Ürün ve Mobilite Çözümleri Genel Müdürü Jon Tucker, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Bu cihaz, Viasat ile ortaklığımızı TOUGHBOOK serisinde en üst düzey güvenlik disklerini sunacak şekilde genişletmenin bir sonraki adımını temsil ediyor. “Avrupa ve ötesindeki mevcut jeopolitik gerilimlerle, bu tür son derece güvenli, sağlam ve modüler esnek cihazlara olan talep her geçen gün artıyor.”

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Türkiye Satış Müdürü Onur Cansu, “Viasat SSD’li TOUGHBOOK 40, Türkiye’nin askeri sektörüne de büyük faydalar sağlıyor çünkü Çok Gizli olarak sınıflandırılan verilerin yanı sıra altındaki tüm güvenlik seviyelerindeki verileri başarıyla saklayabiliyor. Aynı zamanda da Türkiye, NATO ve diğer Avrupa ülkelerinde kullanım için gerekli sertifikalara sahip” diyor.

Üstün 14 inçlik sağlam dizüstü bilgisayar, yaya ve araçta operasyonel kullanımın yanı sıra araç teşhisi, bakımı ve eğitimi de dahil olmak üzere Savunma için tasarlanmıştır. Polis ve sınır kontrolü için cihaz, yönlendirme, plaka veya şüpheli tanımlama gibi operasyonel hizmetler için ideal bir kullanım sunuyor. Dayanıklı bilişimi başka bir seviyeye taşıyan modüler tasarım, mobil çalışanların 7 genişletme alanını donatarak farklı zorluklar için cihazı hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmelerine olanak tanıyor.

Güçlü, yeni ve tamamen siyah model, kritik operasyonları desteklemek için askeri sınıf güvenlik ve iletişim yetenekleriyle en zorlu koşullarda kullanılmak üzere üretiliyor. Windows 11 Güvenli Çekirdekli bilgisayar, Intel Core i5-1145G7 vPro işlemci (opsiyonel Intel Core i7 vPro işlemci), 16 GB RAM (opsiyonel 64 GB’a kadar) ve standart olarak hızlı sürüm 512 GB NVMe OPAL SSD (opsiyonel 2 TB’a kadar) ile donatılmıştır. Artık VIASAT’ın hızlı serbest bırakma NATO onaylı (quick release NATO approved) kendinden şifrelemeli güvenli sürücülerin yanı sıra MIL konektörleri ve yerleştirme istasyonları ile kullanım için de onaylandı. İşlemler sırasında ışığı ve elektronik şanzımanları hemen kapatmak için tek dokunuşla Gizli Mod işlevine de sahip.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?