Tink’ten Büyük Geri Dönüş, Kapılar Tekrar Açıldı

2021-2022 öğretim yılının sömestr sonunda Girne Koleji Yücel Yerleşkesi ile birleştiği iddiasıyla kapılarını kapatan Tink’te veliler devreye girdi, eğitim tekrar başladı.

Geçtiğimiz hafta yaptığımız haberde Teknoloji ve İnsan Kolejleri-Tink’in kapandığını duyurmuştuk. Haberimizi takip eden hafta sonunda Tink veli ve öğrencileri inanılmaz bir dayanışmaya imza attı. Tink, 12-13 Şubat Cumartesi ve Pazar günleri okulda yapılan toplantılar sonucunda hem dışarıdan gelen yatırım hem de velilerin maddi olarak devreye girmesiyle eğitim-öğretim serüvenine kaldığı yerden devam kararı aldı.

14 Şubat’ta öğrenci ve veli desteği ile lise ve ortaokul faaliyetleri yeniden başlarken, ilkokul bölümü içinde çalışmalar devam ediyor. Ayrıca okulda kalan Tink velileri, sosyal medya üzerinden 14 Şubat’ı Tink Dayanışma ve Sevgi Günü ilan ederek yeni bir inisiyatife de imza attı.

Dışarıdan gelen yatırım miktarı, yeni yönetici ve yatırımcıların kim olduğu, ilkokul ve anaokul birimlerinin akıbetlerinin ne olacağı gibi gelişmeleri okuldan ya da kurucu Zeynep Dereli‘den gelecek resmi açıklama olursa yine Enterprise Next üzerinde paylaşacağız.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?