Tink’te Mezuniyet Heyecanı Yaşandı

Tink (Teknoloji ve İnsan Kolejleri) Sancaktepe Kampüsünde 30.05.2019 Perşembe günü düzenlenen 1. Dönem Mezuniyet Töreni, öğrenci, veli ve yakınlarından oluşan kalabalık ve coşkulu bir davetli topluluğu ile gerçekleştirildi.

İnsanın merkezde olduğu ve teknolojik imkanlarının sonuna kadar kullanıldığı modern bir eğitim fırsatı yaratan Teknoloji ve İnsan Kolejleri, geleceğin liderlerini mezun etti.

Tören, sınıf birincilerinin konuşmalarıyla başladı. Sonra sırasıyla Tink CEO’su Ferruh Gürtaş, Tink Akademik Müdürü Yaşar Solak, Tink Kurucusu Zeynep Dereli, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mim Kemal Öke, TÜBİSAD Başkanı Erman Karaca, öğrencileri başarılarından dolayı kutladılar.

Konuşmasında bilimin anne karnından başladığını ve hayatımızın her safhasında kullanıldığını anlatan Öke, bilim denildiğinde aklımıza sadece teknoloji gelmesin, iletişim ve insanın birlikteliğiyle zorlukların büyük ölçüde üstesinden geliniyor diyerek konuşmasına devam etti. İnsanı bu yeni dönemde farklılaştıracak konunun kalp ve vicdan olduğunu altını çizdi.

Teknolojik Devrim sonrası her şeyi bilgisayar ve algoritmalar yapmaya başladığında insanların ne yapacağını sorgulayan Karaca, yeni dünya düzeninde insanlığın mutluluğa giden yolu nasıl bulabileceğinden bahsetiler. 20. yüzyılda motorlu taşıtlar at arabalarının yerini aldığında atların sürümünü yükseltemeyen insanoğlunun Nesnelerin İnternetinin yaratacağı Dataizm düzeninde kendi türünün sürümünü yükseltebilecek mi diye sordular. Karaca, eğitimin sadece gençlikte yapılan bir aktivite olmaktan çıkacağı yakın gelecekte; sürekli öğrenen gençleri, fark yaratmaya çağırdı.

Öke ve Karaca, sürekli öğrenen gençleri, fark yaratmaya çağırarak mezunlara, başarı dileklerini sundular. Daha sonra dereceye giren mezunlara plaketleri ve diplomaları yönetim tarafından verildi. Diplomalarını alan mezunlar, mezuniyet yeminlerini hep bir ağızdan ettikten sonra büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlatarak geleceğe ilk adımlarını attılar. Tören bitiminden sonra öğretmenler, mezunlar ve aileleri mezuniyet alanında düzenlenen kokteyl ve DJ Funky ‘C’ performansıyla eğlenerek unutulmaz bir akşam yaşadılar.

Tink İnovasyon Yarışması finalleri de aynı gün yapıldı ve kazanan üç proje İstanbul Ticaret Üniversitesi Kuluçka merkezine gitme hakkı elde etti. E-Health birinci olurken, SnS ve Maxbudget ikinciliği paylaştılar.