Red Hat ve Oracle İş Birliklerinin Kapsamını Genişletiyor

Stratejik iş birliğine OCI fiziksel donanım ve Oracle VMware Cloud iş yükleri için Red Hat Enterprise Linux desteği ekleniyor. Ayrıca Red Hat OpenShift’in sertifikalı ve desteklenen yapılandırmalarının OCI üzerinde çalışmasına olanak sağlanacak.

Red Hat ve Oracle, müşterilerine Oracle Cloud Infrastructure (OCI) üzerinde uygulama hizmete alırken daha fazla seçenek sunabilmek için iş birliklerinin kapsamını genişlettiklerini duyurdu. Genişleyen iş birliği kapsamında bulut yerlisi uygulamaların oluşturulması ve hizmete alınması için Kubernetes’ten güç alan sektörün öncü hibrit bulut uygulama platformu Red Hat OpenShift, OCI üzerinde çalışacak şekilde destekleniyor ve sertifikalandırılıyor.

Red Hat OpenShift on OCI, OCI Compute sanal makineleri ve fiziksel sunucular üzerinde çalışan Red Hat OpenShift Platform Plus, Red Hat OpenShift Container Platform ve Red Hat OpenShift Kubernetes Engine’in sertifikalandırılmış yapılandırmalarının müşterilerin yönetimindeki yüklemeleri için desteklenecek. Bu sayede müşteriler OCI üzerinde hizmete alınan Red Hat OpenShift ile çalışan iş yüklerini hem Oracle hem de Red Hat tarafından test edilmiş, sertifikalandırılmış ve destekleniyor olmasının verdiği rahatlıkla yükleyebiliyor ve çalıştırabiliyor. Ek olarak, Red Hat OpenShift’i şirketlerindeki ver merkezlerinde çalıştıran müşteriler, bu ortamları OCI’a çok daha kolay taşıyabiliyor. Mevcut ve şeffaf ortak destek sözleşmesi, müşterilerin karşılaşabileceği potansiyel sorunları çözmek için Red Hat ve Oracle destek ekipleriyle iletişime geçebilmesini sağlıyor.

OCI’ın dağıtık bulutu; ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya’daki Oracle Cloud for Government bölgeleri, müşterinin kontrolündeki alanlarda OCI Dedicated Regions, iş ortaklarının Oracle Alloy bölgeleri ve Oracle EU Sovereign Cloud gibi 45 genel bulut bölgesinde 100’den fazla hizmet sunuyor. Sunulan her hizmet, Red Hat OpenShift ile sertifikalanan OCI Compute yapılarının yanı sıra erişilebilirlik, yönetilebilirlik ve performans için hizmet seviyesinde kurumsal bulut sağlıyor. Bu sayede Red hat OpenShift iş yükleri, doğru seviyede performans için OCI Compute’un esnek yapılarından, yüksek performans için OCI Compute fiziksel sunucu yapılarından ve uygun maliyetli ölçeklenebilirlik sağlayan otomatik ayarlama seçenekleri için OCI Block Storage’dan faydalanabiliyor.

Müşteriler yasal uyumluluk, performans ve uygun maliyet ihtiyaçlarını en iyi karşılayan yerde Red Hat OpenShift ortamlarını OCI’da çalıştırmayı seçebiliyor. Bu esneklik telekomünikasyon, finans ve sağlık gibi karmaşık yasal ortamlara sahip sektörlerde ve farklı yetki alanlarında faaliyet gösteren şirketler için özellikle önemli hale geliyor.

Red Hat OpenShift on OCI sertifikasyonu ve desteği, Ocak 2023’te desteklenen bir işletim sistemi olarak duyurulan OCI üzerinde çalışan Red Hat Enterprise Linux’un genel erişimi üzerine kurulacak. Artık Red Hat Enterprise Linux da Oracle VMware Cloud Solution ve OCI fiziksel sunucuları destekleyecek şekilde sertifikalandırılıyor. Red Hat OpenShift’in genel erişilebilirliğinin ardından desteklenen seçenekler arasına OCI esnek sanal makineleri eklenecek. Dahası, müşteriler çok çeşitli uygulama iş yüklerini ve güvenlik uyumluluk gerekliliklerini karşılamak için OCI ile uyumlu özelleştirilmiş Red Hat Enterprise Linux altın imajları oluşturmak için artık Red Hat Enterprise Linux’un imaj oluşturucusunu da Red Hat Enterprise Linux aboneliklerinin bir parçası olarak kullanabiliyor.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?