TikTok’la Değişen Hayatlar İzleyici Karşısına Çıktı

Eğlence platformu TikTok, içerik üreticilerinin TikTok’tan sonra değişen hayatlarını konu alan bir belgesel projesine imza attı.

Yapımcılığını Nays Agency’den Samet İnanır’ın, yönetmenliğiniyse Mehdi Tanrıverdi’nin üstlendiği #TikToktanSonra adlı belgesel, dikey formatta çekildi. Belgeselde CZN Burak adıyla da bilinen Burak Özdemir, Nursema Altuntaş, Beyza Doğuç, Cemre Solmaz, Rana Türkyılmaz, Ümraniyespor Kulübü, Pelin Yar ve Berk Çiçekgil olmak üzere 8 içerik üreticisinin hikayeleri ele alındı. Projenin galasıysa 27 Ekim’de Taksim Grand Pera -Cercle d’Orient’te yapıldı. Galaya içerik üreticileri, gazeteciler ve TikTok’un partnerlerinin de aralarında bulunduğu 250’den fazla kişi katıldı.

Galada proje hakkında bilgi veren TikTok Türkiye sözcüsü Emir Gelen, “TikTok’taki başarılı içerik üreticilerinin değişim serüvenlerini #TikToktanSonra belgeseliyle anlatarak içerik üretmek isteyen ancak nereden başlayacağını bilemeyen hevesli içerik üreticisi adaylarına ilham vermek istedik” dedi.

Sanatın Yeni Merkezi Olmaya Aday

TikTok’un kültür sanat alanındaki iş birlikleriyle sanata dikey bir açı kazandırdığını da belirten Gelen, TikTok’u sanatın merkez üssü haline getirme yolunda emin adımlarla ilerdiklerinin altını şu sözlerle çizdi: “İlk günden bu yana sanatla iç içe olan TikTok, 75. Cannes Film Festivali ve İKSV’yle yaptığı iş birlikleriyle sanatın merkez üssü olduğunu anlatmaya çalışıyor. Üstelik sanata yeni, özgün  ve genç bir dikey açı kazandırmış durumda. Kültür ve sanatın, yani yaratıcılığın olduğu her alanda var olmak misyonumuzun bir parçası. TikTok’un misyonu yaratıcılığa ilham olmak ve insanlara hoşça vakit geçirtebilmek. Bu çerçevede sesini henüz duyuramamış binlerce insanı daha görünür hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.”

#TikToktanSonra belgesel projesi, önümüzdeki günlerde #TikToktanSonra etiketiyle TikTok’tan izlenebilecek.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?