TESİD’in Yeni Başkanı Yaman Tunaoğlu

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği’nin (TESİD) 31. Olağan Genel Kurul toplantısında, Karel CTO’su Yaman Tunaoğlu, 2021-2023 dönemi TESİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Seçimlerin ardından, bir açıklama yapan Tunaoğlu, “Bugün gerçekleşen 31. Genel Kurulumuzda oy birliği ile görevilendirilen yeni kadromuzla, önceki dönemlerde olduğu gibi dinamik ve özverili çalışmalar gerçekleştirerek Türkiye elektronik sanayisine katkı sunmak arzusundayız. TESİD Türkiye’de Elektronik Sanayi ve Bilgi Teknolojileri  sektörünün gelişmesi, büyümesi ve hak ettiği seviyelere ulaşması için kurulmuş bir dernek.  Sayısal dönüşüm, Nesnelerin İnterneti, Endüstri 4.0  gibi teknolojik gelişmeler her dikeyde elektronik çözümlere olan ihtiyacı arttırdı.  Yeni yönetim olarak en önemli hedefimiz, bu fırsatı ülkemizin Elektronik Sektörü’nün gelişmesi için kullanmak, bu kapsamda elektronik sektörüne değen tüm paydaşları birbirleriyle  buluşturmak olacak. Buradan doğacak iş birliklerinin yaratacağı sinerjinin tüm paydaşlara ve dolayısı ile ülkemize çok değerli katkıları olacağına inanıyorum” dedi.

TESİD Yönetim Kurulunda görev yapacak diğer isimler şöyle: Vural Akman (EMPA), Faik Erem (ENTES), Sami Duman (ASELSAN), Ömer AKDENİZ (DAİİCHİ), Ömer Özkan (HAVELSAN), Mustafa Karabağlı (LUNA), Ali Emir Eren (NETAŞ), Sıddık Yarman (SAVRONIK)
Türk Elektronik Sanayicileri Derneği TESİD, Türkiye’de elektronik sanayi, bilgi teknolojileri ve bunlarla ilgili hizmet sektöründe ArGe ve/veya üretim yapan kuruluşların derneğidir. 1989 yılında kurulmuştur. Halen 84 ayrı sanayi kuruluşuna mensup 142 üyesi bulunmaktadır. TESİD oluşturduğu Akıllı Yaşam vizyonu kapsamında elektronik sektöründe faal olan KOBİ ve yeni girişimciler ile büyük şirketlerin kendi aralarında ve diğer sektördeki firmalarla  işbirliği imkanlarını yaratarak, yerli çözümlerin oluşturulmasına destek olmayı hedeflemektedir.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?