TELKODER’de Teberci Güven Tazeledi

Serbest Telekomünikasyon İşletmeciler Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci, 11. Olağan Genel Kurul’da yeniden başkan seçildi. Genel Kurul toplantısında derneğin 2022-2023 döneminde görev yapacak yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu da seçildi. TELKODER’in yeni dönemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Halil Nadir Teberci: “TELKODER 19 yıldır hem telekomünikasyon sektörü hem de Türkiye’nin geleceği için özveriyle ve iyi niyetle çalışıyor. Telekomünikasyon sektörünün büyümesi, dünya ülkeleriyle rekabet edebilecek konuma gelmesi, fiber altyapı çalışmalarının yaygınlaşması, uydu haberleşme hizmetlerinin gelişmesi ve Türkiye’nin verisinin Türkiye’de kalması vizyonuyla veri merkezlerinin desteklenmesi için çalışmalarımızı sağduyuyla sürdüreceğiz” dedi.

Türkiye’de Telekomünikasyon Sektörü’nde 19 yıldır tam rekabetin sağlanması ve sektörün gelişmesi için çalışan TELKODER’in, 11. Olağan Genel Kurul toplantısında, Halil Nadir Teberci tekrar başkan seçilerek güven tazeledi. Alternatif işletmecilerden oluşan genel kurulda, 2022-2023 döneminde TELKODER’de görev yapacak yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri de seçildi.

TELKODER’in yeni dönemde de Türkiye’nin geleceği ve telekomünikasyon sektörünün serbestleşmesi adına çok önemli çalışmalara ve başarılara liderlik edeceğinin altını çizen Halil Nadir Teberci “ TELKODER olarak yurttaşlarımızın en ileri ve en ucuz haberleşme olanaklarına kavuşması için serbestleşme ve rekabeti savunan anlayışımızı sürdürüp sektörde çözüme kavuşmayan sorunları dile getirmeye, sektörün gelişimini engelleyen konuları kamuoyuyla paylaşmaya, karar vericilere sektörün büyümesi için yapılması gerekenleri anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

İki yıl süreyle görev yapmak üzere seçilen TELKODER Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri ise şöyle belirlendi:

Yönetim Kurulu/Asil Üyeler: Halil Nadir Teberci– Başkan, Ceren Okutan- Başkan Yardımcısı, Cenk Keylan– Sayman, Mehmet Ali Akarca- Üye, Fatma Köksoy- Üye

Yedek Üyeler: İlyas Turgut, Tolga Sönmezalp, Mehmet Fahri Can, Aslı Güreşcier, Salih Mert Tuncel

Denetleme Kurulu-Asil Üyeler: Bülent Şen- Başkan, Sevil Çiloğlu- Üye, Aydın İpekişleyen- Üye

Yedek Üyeler: Çağatay Erten, Mehmet Ali Koşar, İnanç Erol