3DEXPERIENCE World 2024 İzlenimlerimiz

“Teknolojiyi Yapay Zeka Şekillendiriyor”
Bu yıl Dassault Systèmes tarafından 25.si düzenlenen SOLIDWORKS ve 3DEXPERIENCE Works topluluğuna yönelik etkinliği 3DEXPERIENCE World 2024, 11-14 Şubat 2024 tarihleri arasında Dallas’ta kapılarını açtı.

Dört gün sürecek 3DEXPERIENCE World 2024’ün gündeminde yapay zeka, işbirliğine dayalı inovasyon, sanal ikizler ve diğer ilgili teknolojiler, trendler ve stratejiler gibi konular yer aldı. Etkinlikte Lonnie Johnson, Aneesa Muthana ve Paddy Lowe’un açılış konuşmaları yer aldı. Ayrıca, başarı hikayeleri enerji alanındaki sürdürülebilir yenilikleri katılımcılarla paylaşıldı. Kullanıcılar, iş dünyası liderleri, üreticiler, girişimciler ve öğrenciler dahil olmak üzere 5.000’den fazla katılımcı, ürün tasarımı ve üretiminin geleceğini şekillendiren teknolojileri, trendleri ve stratejileri keşfetmek üzere 25. kez ABD’nin Dallas şehrinde bir araya geldi.

Gian Paolo Bassi

Etkinlik sırasında sohbet etme fırsatı bulduğumuz Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Works Kıdemli Başkan Yardımcısı Gian Paolo Bassi, yapay zekayı birçok ürünlerinde kullandıklarını belirterek şunları söyledi:
“Yapay zeka tüm teknoloji şirketleri gibi bizim için de olmazsa olmazlardan bir tanesi. Öte yandan biz yapay zekayı bir tehdit değil işimizi geliştirecek bir fırsat olarak görüyoruz. Geçen yıl da bu etkinlikte yapay zekayı konuşmuştuk ve bu teknolojinin işimiz üzerindeki olumlu etkisi artarak devam ediyor. Veri modeli dediğimiz yapı ise kolay kolay değişmiyor ama büyüyerek gelişiyor. Bu da yapay zeka başlığını bizim işimiz için önemli bir fırsata çeviriyor. Bizim için chatbot gibi uygulamalar da müşterilerimize daha iyi ve hızlı hizmet sunmak için kullandığımız araçlar.”

3DEXPERIENCE World 2024 ile ilgili kısa izlenimlerimizden derlediğimiz videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?