Teknoloji Dönüşüm Liderleri “TechforceTürkiye”de Buluşuyor

Salesforce İş Ortakları Inspark ve Kofana Digital İş Birliği ile gerçekleştirilen Podcast Serisi başlıyor.

27 Aralık 2023 itibarıyla başlayan “Salesforce TechforceTürkiye” podcast yayınları, Türk girişimciler, start-up’lar ve önde gelen şirketlerin perde arkasındaki hikayelerini keşfediyor. Türkiye teknoloji sahnesinin öncüleri, teknolojinin etkili CEO’ları, girişimcileri ve dönüşüm liderleri deneyimlerini “TechforceTürkiye”de paylaşıyor.

“Salesforce TechforceTürkiye” podcast serisinde Türkiye’deki teknoloji liderleri yapay zeka, çalışma şeklinin geleceği, müşteri deneyimi, dijital dönüşüm, inovasyon, toplumsal cinsiyet eşitliği, sürdürülebilirlik ve ilk ağızdan kişisel deneyimleri hakkında değerli bilgiler sunuyorlar.

Teknoloji liderlerinin öyküleri, iş süreçlerinde teknoloji entegrasyonu, kişisel ve iş hayatında başarı hikayelerini konu alan bu keyifli podcast serisi ile dinleyiciler, teknoloji dünyasındaki liderleri daha yakından tanıma ve sektördeki önemli konularda farklı bilgiler edinme fırsatı buluyor.

İlk Bölümde: QNB eFinans’ın Dönüşüm Hikayesi

TechforceTürkiye’nin ilk bölümünde, Türkiye’deki e-dönüşüm sektörünün öncülerinden biri olan QNB eFinans’ın CTO’su Aysel Kahya ve CSMO’su İlke Altın konuk oluyor. 2013 yılında Türk FinTech ekosistemine katılan QNB eFinans, inovasyona olan güçlü bağlılığı ve müşteri odaklı yaklaşımıyla dikkat çekiyor ve e-finans, e-dönüşüm kavramlarını tanımlıyor.

Neler konuşuldu?

Teknoloji ve Trendlere Yaklaşım: QNB eFinans CTO’su Aysel Kahya, teknolojik değişim sürecinde yapay zeka, IoT, siber güvenlik gibi konuların önemine değinerek, bu alanlardaki trendleri birleştirip projelere nasıl dönüştürdüklerini açıklıyor.

e-dönüşümün Türkiye’deki Büyüleyici Yükselişi: QNB eFinans CSMO’su İlke Altın, Türkiye’deki e-dönüşüm ortamını değerlendirirken büyük bir yükselişin yaşandığını vurguluyor. Kamu ve özel sektörde dijital dönüşümün önemli bir ivme kazandığı bu süreçte, mali dünyada dijital dönüşümün sadece matbu belgelerin dijitale dönüşümü olmanın ötesine geçtiğini ve Türkiye’nin dijital dönüşümde dünyadaki diğer ülkelere göre öncü pozisyonda olduğunu ifade ediyor.

Bulut ve Müşteri Deneyimi: QNB eFinans CTO’su Aysel Kahya, bulut teknolojisinin müşteri büyümesine adaptasyonlarını hızlandırdığını, Salesforce ile dijital süreçlerini nasıl geliştirdiklerini, müşteri deneyimini Salesforce’un sunduğu geniş çözümlerle nasıl artırdıklarına ve Kofana Digital’in tüm süreçlerde nasıl destek verdiğine değiniyor.

Dijital Dönüşümde Temel Konular: QNB eFinans CSMO’su İlke Altın, dijital dönüşümün temel konularını ele alırken, müşteri deneyimi, dönüşüm ve gelişim konularının ayrılmaz bir bütün olduğunu vurguluyor. Müşteri bakış açısıyla dijitalleşmenin bir zorunluluk olmasının ötesinde, şirketlerin bu süreçte sağladığı verim ve müşteri alışkanlıklarındaki değişikliklerin önemine dikkat çekiyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?