Sürdürülebilir Bir Ekonomi İçin Sanal İkiz Deneyimi

Dassault Systèmes ezber bozan inovasyonlarını 3DEXPERIENCE Forum 2023’te Türkiye’de tanıttı.

Hakan Kul

Dassault Systèmes, 14 Eylül’de 3DEXPERIENCE Forum 2023 etkinliğini İstanbul’da gerçekleştirdi. Etkinlik sayesinde şirket, vizyoner bakış açısını ve stratejik girişimlerini katılımcılarla paylaşma fırsatı elde etti. 3DEXPERIENCE Forum 2023 ayrıca, Türkiye’de 3DEXPERIENCE platformu sayesinde inovasyon ve sürdürülebilir bir büyüme yakalayan kuruluşların tam potansiyellerini ortaya çıkarmalarındaki kilit rolleri de etkinlik boyunca vurguladı. Etkinlikte üretim, ulaşım, mobilite, havacılık ve savunma sanayii gibi sektörlerden iş liderleri ve uzmanlar da bir araya geldi.

Dassault Systèmes Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Başkan Yardımcısı Olivier Ribet, Dassault Systèmes EUROMED Genel Müdürü Umberto Arcangeli ve geçtiğimiz aylarda görevine başlayan Türkiye Ülke Müdürü Hakan Kul etkinliğin açılış oturumunu gerçekleştirdi. Deneyim oturumları ise Dassault Systèmes’in müşterilerine sunduğu hizmetlerin yanı sıra, hafif araç geliştirilmesinde dijital doğrulama ve tasarımda ürün yaşam döngüsü yönetimi konularına odaklandı.

Bu yılki etkinliğin teması ‘Sürdürülebilir Bir Ekonomi için Sanal İkizi Deneyimleyin’ olarak belirlendi. Sürdürülebilirlik, sanal ikizler ve dijital dönüşüm temalarıyla şekillenen etkinlik, sektör liderleri ve yerel işletmelerin ticari, sosyal ve tüketici üzerindeki etkilerini analiz etmeleri için ideal bir platform oluşturdu. Yerel müşterilere ilham vermeyi amaçlayan 3DEXPERIENCE Forum 2023, deneyim ekonomisinde ilerleme ve iş yapmaya yeni bir yaklaşım sunarak büyüme, esneklik ve sürdürülebilir inovasyonun nasıl teşvik edileceğini gösterdi.

Dassault Systèmes, “ürün ve hizmetlerin sürdürülebilirliği”, “iş modellerinin ve operasyonların sürdürülebilirliği” ve “geleceğin sürdürülebilir işgücünün ve organizasyonunun geliştirilmesi” olmak üzere üç temel ilke aracılığıyla sürdürülebilirliği ilerletme konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi. Bu taahhüdün bel kemiği olarak ise 3D modelleme, simülasyon, bilgi zekası ve işbirliği çözümlerine dayalı sanal ikizlerin yaratılmasına olanak tanıyan 3DEXPERIENCE platformunun önemi vurgulandı.

Etkinlik boyunca Türkiye’nin kilit bir pazar olarak oynadığı önemli rol, belirli odak sektörlerin tanıtılmasıyla vurgulandı. Dassault Systèmes’in yerel şirketlerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma konusundaki kilit rolü de etkinlik boyunca katılımcılara aktarıldı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?