Sparkle CEO’su Yeni Görev

Sparkle’ın CEO’su Elisabetta Romano, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün küresel çapta en önemli hizmet sağlayıcılarının liderlerini bir araya getiren ITW Küresel Liderler Forumu’nun iki yıl boyunca liderliğini üstlenecek.

İtalya’daki ilk uluslararası hizmet sağlayıcısı olan ve dünyanın en büyük operatörleri arasında yer alan Sparkle, bugün yaptığı açıklamayla şirket CEO’su Elisabetta Romano’nun, ITW Küresel Liderler Forumu (GLF) Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildiğini duyurdu. Seçim sonuçları, telekom ve bilgi & iletişim teknolojileri sektörlerinden önde gelen şirketlerin yöneticilerinin bir araya geldiği Uluslararası Telekom Haftası’nın (ITW) açılışında GLF tarafından açıklandı.
Dünyanın en büyük uluslararası hizmet sağlayıcılarının liderlerini bir araya getiren bir ağ olan ITW Küresel Liderler Forumu’nun ana amacı yeni nesil dijital hizmetlerin herhangi bir ölçekte sunulabilmesine ön ayak olacak ortak öncelikleri savunarak sektöre liderlik etmek ve yol göstermektir. GLF’nin yeni dönem başkanı olarak koltuğu devralan Elisabetta Romano, forum üyelerinin ortak çalışmalarını ve oluşumun stratejik vizyonunu gerçekleştirmeye devam etmede çok önemli bir rol üstlenecek.

Sparkle CEO’su Elisabetta Romano, “Bu prestijli derneğin başkanı olarak seçilmek benim için büyük bir onur. ITW Küresel Liderler Forumu’nun bir üyesi olarak, son birkaç yılda, faaliyetlerimizi yönlendiren ilkeleri ve ‘işbirliği’nin anahtar olduğu sektörümüzde gelişimi ve dönüşümü teşvik etmek için yapılan olağanüstü çalışmaları takdir ediyorum ve tamamıyla aynı düşüncelerde olduğumu belirtmek istiyorum. Görev yaptığım süre boyunca, sektörün finansal olarak büyümesi için değer yaratılmasına katkı sağlamak istiyorum. Henüz Edge’in tüm potansiyelinden yararlanmadık ve hala Web3’ün ve merkezi olmayan zekanın başlangıcındayız. Benim dönemimde endüstri kurumlarıyla stratejik işbirliklerimizi yoğunlaştıracağız ve teknoloji tedarikçileri ile yeni ortak zeminler yaratarak ortak iş akışları hayata geçireceğiz. Eminim ki, teknolojiyi sektörün merkezine geri getirerek, hep birlikte harika işler başaracağız ve ben de bu konuda üzerime düşeni yapmaktan heyecan duyuyorum” dedi.

Elisabetta Romano’nun derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığına atanması ilgili değerlendirmelerde bulunan GLF ve GLF Topluluk Direktörü Annabel Helm şunları söyledi: “GLF yönetim kurulu üyeleri ve geniş GLF ailesi adına, bu rolü üstlendiği için Elisabetta’ya teşekkür etmek istiyorum. Endüstri olarak önemli bir eşikten geçiyoruz. Bu süreçte GLF bünyesinde hayata geçirdiğimiz işler ve ortak projeler, sektördeki büyüme fırsatlarını ortaya çıkarmada ve etkili bir ekosistem katılım stratejisi oluşturmada giderek daha önemli bir rol oynayacaktır. Elisabetta’nın kariyeri boyunca farklı endüstrilerdeki üstlendiği liderlik rolleri ve teknoloji alanındaki deneyimi GLF olarak yaptığımız çalışmalarda bize çok büyük bir güç katacak.”

Elisabetta Romano, görevi 2020’den beri GLF Başkanı olarak foruma liderlik eden Lumen’in Küresel Müşteri Başarısı Başkanı Laurinda Pang’dan devraldı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?