Sophos Gartner’in Sihirli Çeyreğinde Liderliği Bırakmıyor

Sophos, Gartner’in 2018 Magic Quadrant (Sihirli Çeyrek) Uç Nokta ve Ağ Güvenliği raporunda liderler kategorisinde yer aldı.

Ağ ve uç nokta güvenliğinde dünya lideri Sophos, Gartner’in 18 Eylül’de yayınladığı “Magic Quadrant for Unified Threat Management-SMB Multifunction Firewalls” (Birleşik Tehdit Yönetimi Sihirli Çeyrek Raporu-KOBİ’lere Yönelik Çok Fonksiyonlu Firewall) raporunda yedinci kez üst üste liderler kategorisinde yer aldı. Gartner’in raporunda lider skalasındaki üç üreticiden biri olan Sophos, vizyon bütünlüğü ve gerçeğe dönüştürebilme yetenekleriyle öne çıktı.

Sophos Kıdemli Başkan Yardımcısı Dan Schiappa, konuya dair yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Derin öğrenme ve senkronize güvenlik gibi inovasyondan beslenen teknolojiler, Sophos’un sürekli evrimleşen tehdit ortamında bir adım önde olmasını sağlıyor. Biz birlikte daha iyi çalışan siber güvenlik çözümleri kurguluyoruz. Böylece tüm savunma kademelerinin birbirleriyle uyum içinde çalışmasını sağlayarak, SamSam gibi inatçı fidye saldırılarına bile karşı koyabiliyoruz. Gartner Sihirli Çeyrek raporlarında lider kategoride yer almamız, müşterilerimize en iyi hizmeti sunduğumuzun bir kanıtıdır. Öngörüye dayalı ve entegre güvenlik çözümlerimizle, henüz keşfedilmemiş olanlar dahil tüm siber tehditleri tespit etmeye, analizlerini gerçekleştirmeye ve engellemeye devam edeceğiz.”

Senkronize Güvenlik Anlayışıyla Fark Yaratıyor

Sophos’un senkronize ağ ve uç nokta güvenlik yaklaşımı, ağ trafiği üzerindeki görünürlüğü daha ileri seviyeye taşıyarak güvenlik kavramına yeni bir boyut getiriyor. Sophos’un yakın zaman önce “The Dirty Secrets of Network Firewalls” başlığıyla sonuçlarını yayınladığı ankete göre, bilgi teknolojileri yöneticileri ağ üzerinde yer alan trafiğin yüzde 45’ini tanımlayamadıklarını itiraf ediyor. Bu durum büyük bir güvenlik endişesini beraberinde getiriyor.

Sophos XG Firewall ile firewall cihazının uç nokta güvenlik çözümüyle doğrudan haberleşmesi sağlandığında, sistem yöneticileri özel uygulamalar ve daha önce keşfedilmemiş olanlar dahil tüm uygulamaları görebiliyor. XG Firewall, Sync App Control özelliğiyle ortalama büyüklükteki bir ağ üzerinde 100-200 civarında daha önce tanımlanmamış uygulamayı gün yüzüne çıkararak gizli kalmış riskleri görünür hale getirebiliyor. Sophos, XG Firewall, Sophos Endpoint Protection ve Intercept X ile bu seviyede görünürlük ortaya koyabilen ilk güvenlik çözümleri sağlayıcısı olarak öne çıkıyor.

Sophos’un ağ güvenliği portföyünde yeni nesil XG Firewall serisi ve SG UTM serisi yer alıyor. Sophos Birleşik Tehdit Yönetimi ve yeni nesil XG Firewall çözümleri için www.sophos.com/utm adresini ziyaret edebilirsiniz. 2018 Gartner Magic Quadrant for Unified Threat Management (SMB Multifunctional Firewalls) raporunun detaylarına https://secure2.sophos.com/en-us/security-news-trends/reports/gartner/magic-quadrant-utm.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?