Sophos Cloud Optix AWS Marketplace’te Yerini Aldı

Sophos’un bulut kaynaklarını izlemek ve güvenliğini sağlamak için geliştirdiği güvenlik çözümü Sophos Cloud Optix, AWS (Amazon Web Services) Marketplace üzerinden sunulmaya başladı.

Sophos’un bulut kaynaklarını izlemek ve güvenliğini sağlamak üzere geliştirdiği bulut güvenlik çözümü Sophos Cloud Optix, Amazon Web Services (AWS) Marketplace üzerinde satışa sunuldu. Servis olarak yazılım (Software as a Service-SaaS) modeliyle sunulan Sophos Cloud Optix, buluttaki tüm kaynakların belirlenmesi, güvenlik zaafları ve konfigürasyon hatalarına karşı denetimin sağlanması ve tehdit önleme yeteneklerini AWS müşterilerine sunuyor.

Sophos Ürün Lideri Dan Schiappa, bulut üzerindeki kaynaklarını net olarak tespit edemeyen ve koruma altına alamayan kurumların önemli güvenlik riskleriyle karşı karşıya olduğuna şu sözlerle dikkat çekti: “Sophos olarak yaptığımız araştırmalar siber saldırganların ısrarla bulut sunucularını hedef aldığını, otomatik denetim araçlarını kullanarak olası zaafları tespit etmeye çalıştığını ve buluta çıkan varlıkları dakikalar içinde tespit edebildiğini gösteriyor. Sophos Cloud Optix ile kurumlara buluttaki tüm varlıklarını detaylı olarak görebilme, konfigürasyonlarını ve normal dışı trafik akışlarını denetim altına tutarak güvenlik zaaflarını giderebilme fırsatı sunuyoruz.”

200 Binin Üzerinde AWS Marketplace Müşterisinin Hizmetinde

AWS Marketplace’in 200 binden fazla müşterisi, Sophos Cloud Optix’e minimum kullanım teminatı olmaksızın, cihaz ve saat bazlı esnek ve ölçeklenebilir fiyatlama modeliyle kolayca erişebiliyor. Kurumların sahip olduğu tüm bulut kaynaklarını dakikalar içinde keşfeden Cloud Optix, bulut varlıklarının detaylı haritasının çıkarılması, yapay zeka yardımıyla tehditlerin algılanması ve AWS API’larıyla uyumlu çalışabilme özelliğine sahip. Böylece bilgi teknolojileri güvenliği ekipleri, AWS’nin de dahil olduğu çok sayıda bulut ortamındaki güvenlik durumunu tek noktadan görebilme ve sürekli denetim altında tutabilme yeteneğine kavuşuyor.

Sophos, inovasyona dayalı ürünleri ve kanala değer katan çalışmalarıyla 2019 AWS Partner Network (APN) Technology Partner of the Year unvanına layık görüldü. Sophos, ayrıca AWS müşterilerinin bulut üzerinde iş kurma, pazarlama ve büyüme stratejilerine verdiği destekle APN iş ortakları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Sophos iş ortakları, AWS Consulting Partner Private Offers programıyla Cloud Optix on AWS Marketplace ürününü müşterilerine sunabiliyor.

Detaylı bilgi için Sophos.com adresini ziyaret edebilirsiniz.