Sophos Cloud Optix AWS Desteğini Genişletti

Sophos, Amazon Web Services (AWS) genelinde güvenlik olaylarının algılanmasını ve yanıtlanmasını otomatize edip basitleştiren Sophos Cloud Optix altyapı geliştirmelerini duyurdu.

SophosAI tarafından sunulan yeni makine öğrenimi modelleriyle desteklenen Sophos Cloud Optix bulut güvenliği çözümü, artık bireysel kullanıcı etkinliğinin genel bir tablosunu ortaya koymak üzere AWS CloudTrail‘i sürekli olarak analiz ediyor. Böylece güvenlik ekiplerine olayları düzeltme konusunda rehberlik sunarak tüm AWS hesaplarındaki kullanıcı etkinliklerinin, yüksek riskli anomalilerin, güvenlik ve uyumluluk olaylarının zaman çizelgesi üzerinde net ve ayrıntılı bir şekilde görüntülenmesini sağlıyor.

Sophos’un Küresel MSP ve Bulut İşbirliklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Barlow, şunları söylüyor:

“Şüpheli etkinlikleri belirlemek için binlerce kullanıcı etkinliğini sıralamak ve anlamlandırmak daha önce neredeyse imkansızdı. Sophos yoğun kaynak gerektiren bu süreci yeniden yorumlayarak, güvenlik ekiplerine ihtiyaç duydukları yanıtları tek bir tıklamayla alabilme fırsatı sunuyor. Böylece kullanıcı tarafından daha önce gerçekleştirilmeyen sıra dışı eylemler veya normal çalışma saatleri dışında gerçekleştirilen eylemler gibi olağan dışı etkinlikler anında saptanabiliyor ve araştırmalar bu yüksek riskli uyarılara odaklanabiliyor.”

AWS ile Hızlandırın, Sophos Cloud Optix ile Güvende Olun

Sophos Cloud Optix, yeni eklenen özellikleriyle riskli kör noktalarda benzersiz bir görünürlüğe imza atıyor. AWS’yi ve diğer bulut iş yüklerini gelişmiş tehditlere ve bulut ortamındaki yanlış yapılandırmalarına karşı koruyan Cloud Optix, Sophos’un tüm yeni nesil siber güvenlik çözümleri ve hizmetleri portföyüyle birlikte bulut tabanlı Sophos Central platformu üzerinden kolayca yönetiliyor.

Sophos Cloud Optix, yeni Amazon Inspector ile entegrasyon da dahil olmak üzere kapsamlı AWS güvenlik hizmeti entegrasyonlarına sahip. Ayrıca AWS Security Hub, Amazon GuardDuty, AWS CloudTrail, Amazon Macie, AWS Systems Manager ve Patch Manager, AWS Firewall Manager, AWS IAM Access Analyzer, Amazon Detective ve Amazon Elastic File System ile entegre olabiliyor.

AWS Birinci Düzey Yönetilen Güvenlik Hizmet Sağlayıcısı (MSSP) Yetkinlik Programı Ortağı olan Sophos’un sunduğu benzersiz koruma, izleme ve yanıt paketi, AWS tarafından doğrulanmış yönetilen güvenlik hizmetlerinde uzun zamandır beklenen kritik bir ihtiyacı karşılıyor. AWS Marketplace üzerinde bulunan paket, otomatik korumayı ve 7/24 yönetilen tehdit yanıtını tek ve kapsamlı bir teklifte birleştiriyor. AWS müşterileri için özel olarak tasarlanan teklif, bulut güvenliği durum yönetimi, uç nokta, bulut iş yükü ve ağ güvenliği, güvenlik açığı taraması, envanter görünürlüğü ve uyumluluk takibini bir arada sunuyor.

Kurumlar ayrıca AWS ortamlarını izleyerek tehditleri ve devam eden saldırıları etkisiz hale getirmek üzere yanıt verebilme yetkinliğine sahip 7/24 Sophos Managed Threat Response güvenlik ekibinden verimli bir şekilde faydalanabiliyor.

Etiketler: , ,