Sony Xperia XZ Üçlü Görüntü Algılama Teknolojisiyle Türkiye’de

Sony Mobile, Eylül ayının başında IFA’da tanıttığı yeni amiral gemisi Xperia XZ’in İstanbul’daki basın tanıtımını gerçekleştirdi. Daha akıllı ve kişiselleştirilmiş Xperia XZ, yenilikçi üçlü görüntü algılama teknolojisiyle hareket eden nesnelerde bile her ışık koşulunda net fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

Jason Smith

Sony Mobile Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Jason Smith’in de katımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Smith, ürünle ilgili olarak şu bilgileri paylaştı:

“Kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıracak kişiselleştirilmiş akıllı ürün ve hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Türkiye Ortadoğu ve Afrika bölgesi içerisinde önemli bir konuma sahip. Bu nedenle, kullanıcılarımızın ihtiyaç ve taleplerini sürekli takip ediyoruz. Yeni amiral gemimiz Xperia XZ ve premium modelimiz Xperia X Compact, sahip oldukları üstün teknolojik özelliklerin yanı sıra şık tasarımları sayesinde teknolojiyle kullanıcılar arasında ideal bir uyum oluşturacak.”

1475747478_xperia_xz_blackSony Xperia X serisinin yeni amiral gemisi Xperia XZ ve geçen hafta Türkiye’de satışa çıkan premium Xperia X Compact modelleri, Xperia serisinde şu ana kadarki en iyi fotoğraf kalitesini sunan gelişmiş kamera teknolojisiyle geliyor. Bu teknoloji, hareket halinde ve neredeyse her durumda net ve renkleriyle göz dolduran fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. 23MP ana kamera deklanşör tuşuna bastığınız anda kamerayı açarak 0,6 saniye gibi bir zaman diliminde fotoğraf karesini yakalamanıza yardımcı oluyor.

Her iki yeni model de Sony’nin Akıllı Aktif Mod’da SteadyShot teknolojisini kullanarak 5 eksenli görüntü sabitleme imkânı sunuyor. Bu sayede yürürken veya aşırı yakın planda daha kaliteli videolar çekmenin mümkün olduğu söyleniyor. Xperia XZ, başarılı selfie’ler için, yüksek hassasiyete sahip 13MP ön kamerasıyla ışığın yetersiz olduğu durumlarda ve grup selfie’lerinde daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Xperia XZ, aynı zamanda 4K kayıt imkânına da sahip.

5.2 inç ekranı ve metal arka kasasıyla Xperia XZ ele ideal uyumu sağlamak üzere tasarlanmış. Sony cihazda kullandığı materyale ALKALEIDO adını vermiş.

Mavi Renk Seçeneğiyle Geliyor

Xperia XZ, suya dayanıklı tasarımı sayesinde, üstüne su döküldüğünde veya yağmur altında rahatlıkla kullanılabiliyor. Xperia XZ ve X Compact’ta, pili korumak amacıyla uyumlu çalışan ve pil ömrünü iki katına çıkaran Qnovo Adaptive Charging ile tamamlanmış Battery Care özelliği de yer alıyor. Qnovo Adaptive Charging, pil ömrünü kısaltacak herhangi bir zararı önleme amacıyla şarj akımını izleyerek gerekli ayarlamaları yapıyor. Battery Care ise, öğrenilmiş alışkanlıkları temel alarak şarj sürecini kontrol ediyor ve şarj düzeyi yüzde 90’a geldiğinde aşırı şarjı önleyecek önlemleri devreye alıyor. Cihazda Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, parmak izi okuyucu, USB Type-C bağlantısı diğer detaylar arasında.

1475747509_xperiaxz_colours-1

Sony Xperia XZ Orman Mavisi, Madeni Siyah ve Platinum renk seçenekleriyle piyasaya sürülürken, Xperia X Compact Uzay Siyahı ve Beyaz renklerinin yanı sıra Buğulu Mavi rek seçeneğine de sahip olacak.

Sony Xperia XZ 2.799 TL‘lik tavsiye edilen satış fiyatıyla 19 Ekim’den itibaren satışa sunulacak.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?