Sistem Global ve Huntington Partners LLP Güçlerini Birleştirdi

Teknoloji, mühendislik ve üretim şirketleri başta olmak üzere, katma değerli üretim hedefleyen her ölçekten şirkete büyüme odaklı iş servisleri ve danışmanlığı sunan Sistem Global, Singapur merkezli stratejik danışmanlık şirketi Huntington Partners LLP ile Singapur’da yeni bir şirket kurduğunu duyurdu.

Huntington Sistem Global, Singapur merkezli olan bu yeni oluşum, Türkiye ile Singapur / Asya arasındaki iş bağlarını geliştirmek için Sistem Global ve Huntington Partners’ın köklü uzmanlığından yararlanacak. Bu uzmanlık, şirketlerin tek elden tüm hizmetleri alabilecekleri ilgili pazara / pazarlara girmelerini sağlayacak önemli bir imkan yaratacaktır.

2014’ten bu yana, Türkiye’nin Asya pazarındaki rekabet gücünün artırılması, Singapur ve Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımların güçlendirilmesi hedefleri kapsamında çalışmalar yürüten Sistem Global, Asya ile Türkiye arasındaki yatırım akışını kolaylaştırmak için gerçekleştirdiği bu yeni iş birliği ile Güneydoğu Asya bölgesindeki büyümesini pekiştirmeyi hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sistem Global Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karslıoğlu, “Huntington’ın geniş pazar bilgisi ve Asya çapındaki erişimi, onları bizim için ideal bir ortak haline getiriyor. Her zaman müşteri odaklı çözümlere kendini adamış bir şirket olarak, Sistem Global ve Huntington arasında başlayan bu ortaklığın getireceği sinerji ve fırsatlar için heyecan duyuyoruz” dedi.

Huntington Partners Yönetici Ortağı Gerard L. Pennefather ise “Sistem Global ile kapsamlı ortaklığımızın duyurusu ile Asya – Türkiye ticaret, yatırım ve kültürel alışveriş koridorunun önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyüyeceğine dair inancımızı ifade ediyoruz. Türkiye’deki derin uzmanlığı ve bu çabada uluslararası ortaklıkları kolaylaştırma konusundaki etkileyici geçmişiyle Sistem Global ile ortak olmaktan onur duyuyoruz” dedi.

Eski Singapur Türkiye Büyükelçisi ve Huntington Sistem Global Kurucu Başkanı Jonathan Tow ise “Sistem Global ile kurulan bu ortaklık sayesinde şirketlerimiz arasında gerçekleşen sinerji, Asya ile Türkiye arasındaki ticareti, hizmetleri ve yatırımları artırmaya yönelik faaliyet gösteren önemli bir özel sektör girişimi için bir katalizör oluşturuyor” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?